Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

42-43_aleppo
24 listopada 2011 in Moda i uroda by redakcja

Mydlarski skarb Syrii

Wytwarzane tradycyjnie i niezmiennie od 2000 lat w Syrii, z mieszanki oleju z oliwek i oleju laurowego (z wawrzynu). Mydło z Aleppo - to o nim mowa.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Rytuał produkcji mydła rozpoczyna się wraz z zakończeniem żniw w gajach oliwnych. Uzyskany olej z oliwek jest gotowany przez kilka dni w specjalnych kadziach z dodatkiem sody uzyskanej jako ekstrakt soli morskiej. Na koniec powolnego gotowania, substancja wzbogacana jest olejem laurowym. Po przefiltrowaniu i ostudzeniu, ciągle zielone mydło jest ręcznie cięte, znakowane i pozostawiane na świeżym powietrzu do wyschnięcia przez okres co najmniej dziewięciu miesięcy. Charakterystyczny czerwonobrązowy kolor jest wynikiem utleniania się powierzchni mydła wystawionego na działanie otwartego powietrza i  jest ostatecznym wskaźnikiem jakości.

Mydło Aleppo jest całkowicie naturalne. Nie zawiera kompozycji zapachowych, barwników, konserwantów, ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Delikatna formuła, sprawdzona i uznana od setek lat, posiada właściwości nie tylko nawilżające i zmiękczające, ale również antyalergiczne, przeciwzapalne  i odkażające. Produkt jest zatem idealny dla higieny osobistej (twarz, ciało, włosy), zapewnia korzyści dla każdego rodzaju skóry, przede wszystkim suchej i delikatnej (również skóry małych dzieci). Jest zalecane od lat przez dermatologów przy łuszczycy, łupieżu, egzemach i alergiach.

Mydło dostępne jest m.in. w linii kosmetyków naturalnych marki Organique.

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI