Najmodniejsze kurtki nie tylko na snowboard

Jako że sezon zimowych szaleństw już na dobre trwa, dziś kilka propozycji, na wygodne, praktyczne i super modne kurtki, które sprawdzą się zarówno na stoku, jak i poza nim.
Szukając dobrej kurtki na stok, warto zwrócić uwagę na kilka detali. Po pierwsze powinna być ona wykonana z oddychających tkanin, tak by szaleństwo na stoku było przyjemne i wygodne. Tkaniny te, dobrze by były nieprzemakalne, bo nawet mistrzom snowboardu zdarzają się wywrotki. Dobrze jest także, gdy suwak jest kryty lub osłonięty specjalną, nieprzepuszczająca wilgoć kordurą. Najważniejsze jednak by kurtka była wygodna i nie hamowała ruchów, bo w końcu jest ona elementem stroju sportowego.

reklama

Dla mnie, poza praktycznymi i użytkowymi aspektami kurtki snowboardowej, ważne jest by była ona estetyczna i ładna, gdyż wybierając się w góry na ogół zabieram jedną kurtkę ze sobą i chcę się w niej dobrze czuć nie tylko na stoku.

Na szczęście, trendy w modzie, obowiązują także tę sportową i w ten oto sposób, każda wielbicielka sportów zimowych będzie mogła wybrać odzienie wierzchnie pasujące do jej stylu i upodobań.
Oto 5, moim zdaniem najciekawszych propozycji dla wielbicielek zimowych sportów.

Otul się w bieli
roxy_biała
Biała puchowa kurtka
to zimowy klasyk. Ozdobiona delikatnym pastelowym motywem jest niezwykle urocza, mocno kobieca i romantyczna. To definitywnie propozycja dla pań, które po kilku zjazdach preferują oddać się błogiemu lenistwu i opalaniu się mroźnym, zimowym słońcem.

Zrobiona na szaro
szary
Krótki, szary płaszczyk z wełny to propozycja dla stokowych elegantek, które, zamiast dzikiego freestylu, preferują zjazdy w klasycznym stylu. Taka kurtka idealnie obroni się także poza stokiem w zestawieniu z bardziej eleganckim strojem. Pozwoli nie rezygnować z klasyki i czuć się komfortowo także na snowboardzie.

W męskim stylu
burton
Wyrazista i surowa w formie „kangurka” o nieco obszerniejszym fasonie to idealna propozycja dla wielbicielek sportów ekstremalnych. Na stoku, niczym barwy ochronne, podkreślą, mocny, niezłomny charakter, a po śnieżnym szaleństwie będą idealnym uzupełnieniem klubowo – imprezowej stylizacji.

Klasyczna puchówka
b-cz
Krótka, klasyczna puchowa kurtka, w czarno – białym deseniu i z obszytym futerkiem kapturem, to doskonała propozycja dla osób, które w modzie cenią sobie proste i praktyczne rozwiązania. Kurtka ta ma niezwykle dziewczęcy charakter, a za sprawą wcięcia w talii pięknie podkreśla sylwetkę.

W rock’n’rollowym stylu

rip
Kurtka w stylu ramoneski na stoku? – Czemu nie! – Rękawy z tkaniny naśladujące skórę, w połączeniu z camelowa kordurą dodają nie tylko rockowego charakteru, lecz także sprawią, że oryginalny wygląd na stoku i poza nim mamy zagwarantowany.