Naszyjniki blisko szyi

Chokery to naszyjniki i kolie , które nosi się blisko szyi. Oplatają szyję sprawiając wrażenie, że sie na niej zaciskają (co oczywiście nie jest prawdą).

Jest w nich coś gotyckiego, coś mrocznego. Ale chokery mogą być naprawdę piękne.

reklama

Kolekcję wyjątkowych chokerów znajdziemy w butiku Cocktailme. Brazylijska marka Camaleoa proponuje skórzane naszyjniki, także z elementami kryształowymi czy motywem owadów np. żuka (bardzo efektowny choker). Naszyjniki wspaniale układają się na ciele.

Camaleoa / Więcej zdjęc w galerii

W polskiej marce KOD odnajdziemy ciasne naszyjniki w klimacie bardziej industrialnym: zimne łańcuchy, przezroczystości, czarny metal. Co warte zaznaczenia, wszystkie kolie są wykonane ręcznie.
Chokery od MoonStruck są idealne do małej czarnej lub białego t-shirtu. Awangardowe, nieco mroczne, z czarnymi piórami, cienkimi srebrnymi łańcuszkami, metalicznymi łuskami. Można je nosić na co dzień , jak i na wieczorne wyjście. Mogą odmienić całkowicie starą sukienkę czy bluzkę.
Oprócz chokeóow w Coctailme znajdziemy też inną niezwykłą biżuterię. Mnie zachwycił naszyjnik z czarnym kotem (Creart2) i zwierzęce pierścionki (antylopa i wilk BEX ROX).

Kolekcje są dostępne w Warszawie w Cocktailme ul. Burakowska 5/7 (Pracownia Jagi Hupało Born To Create) i w internetowym butiku www.cocktailme.pl