OPEN HAIR FESTIVAL 2014 SIERADZ : KUŹNIA TALENTÓW

mat.pras.SOHF

18 lipca rozpocznie się 6. edycja Open Hair Festival w Sieradzu. To jedyna w Polsce impreza poświęcona sztuce fryzjerskiej. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się pod hasłem „Kuźnia talentów” i potrwa do 20 lipca.
Sieradz Open Hair Festival przyciąga gwiazdy, utytułowanych stylistów, początkujących adeptów sztuki fryzjerskiej i amatorów. Festiwalowi patronuje Antoni Cierplikowski, słynny stylista fryzur pochodzący z Sieradza, który w pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood. Do jego klientek należały m.in.: Sarah Bernhardt, Betty Davis, Pola Negri, Greta Garbo, Edith Piaf i Brigitte Bardot.

reklama

Każda edycja Sieradz Open Hair Festival nawiązuje do innego wątku z biografii mistrza, pokazując, jak wiele łączy fryzjerstwo z innymi dziedzinami artystycznej kreacji. 6. SOHF odbędzie się pod hasłem „Kuźnia talentów”. Bohaterami festiwalu będą rzemieślnicy i artyści, kreatorzy i nauczyciele – ludzie, którzy od lat nie tylko zajmują się fryzjerskim fachem, ale także przekazują go z pokolenia na pokolenie. Kontynuują wizję Cierplikowskiego, który po latach spędzonych za granicą powrócił pod koniec życia do Sieradza, by tworzyć „kuźnię talentów” i ułatwiać start w zawodzie młodym zdolnym. Jego dziedzictwo to Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa, organizowany w Sieradzu nieprzerwanie od 1975r. Antoine był pomysłodawcą pierwszej edycji i głównym jurorem. W tym roku konkurs odbędzie się po raz 30., a jego celem wciąż jest wyłanianie najzdolniejszych adeptów sztuki fryzjerskiej. W programie festiwalu warsztaty artystyczne, wystawa fotograficzna„Zawód: fryzjer. Strażnicy pamięci”, rekordu w jednoczesnej stylizacji fryzur, wybory Miss Open Hair oraz koncerty, spektakle i prezentacje mistrzów grzebienia

Więcej na stronie OPEN HAIR FESTIVAL