Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
20 września 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Peelingi chemiczne na trądzik

Peelingi chemiczne z kwasem migdałowym i salicylowym to skuteczny sposób na walkę z trądzikiem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Trądzik młodzieńczy czy dotykający nawet osoby po trzydziestym roku życia zazwyczaj leczony jest antybiotykoterapią w połączeniu z odpowiednimi zabiegami. Wśród nich szczególnie skuteczne są peelingi chemiczne z kwasem migdałowym i salicylowym.

Peeling kwasem salicylowym

Kwas należący do beta-hydroksykwasów otrzymywany jest z kory wierzby, liści malin i brzozy. Występuje w formie białego proszku, nierozpuszczalnego w wodzie, rozpuszczalnego zaś w tłuszczach. Jego działanie zależy od stężenia roztworu i jego pH.  Zdolność do rozpuszczania się w tłuszczach pozwala na przenikanie w głąb skóry. Rozluźnia połączenia między cementem międzykomórkowym i komórkami warstwy rogowej a następnie penetruje do głębokich warstw naskórka. Kwas salicylowy dociera do mieszków włosowych, odblokowuje zanieczyszczone i zapchane pory, a także oczyszcza skórę ze zrogowaciałych komórek warstwy rogowej.

Kwas salicylowy wykazuje  silne działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Ponieważ wykazuje słabsze działanie niż alfa-hydroksykwasy, może być stosowany nawet przy wrażliwej skórze. W stężeniu poniżej trzydziestu procent jest bezpieczny nawet przy wysokim fototypie. Ze względu na silne  właściwości przeciwzapalne przyspiesza gojenie i szybsze ustępowanie zaskórników oraz zmian zapalnych. Kwas ten wpływa na poprawę stanu skóry tłustej i trądzikowej. Przyczynia się do zmniejszenia ilości wydzielanego sebum, spłyca rozszerzone ujścia gruczołów łojowych i ułatwia ewakuacje ich wydzieliny, hamuje rozwój bakterii oraz spłyca grubość warstwy rogowej naskórka. Przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych.

Przeciwwskazaniami do stosowania kwasu salicylowego są nadwrażliwość na kwas salicylowy, okres ciąży i laktacji, aktywne infekcje skórne, kuracja retinoidami, nowotwory skórne, czynny wirus opryszczki.

Strony: 1 2


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI