1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Peelingi chemiczne na trądzik

123rf.com
123rf.com
Peelingi chemiczne z kwasem migdałowym i salicylowym to skuteczny sposób na walkę z trądzikiem.

Trądzik młodzieńczy czy dotykający nawet osoby po trzydziestym roku życia zazwyczaj leczony jest antybiotykoterapią w połączeniu z odpowiednimi zabiegami. Wśród nich szczególnie skuteczne są peelingi chemiczne z kwasem migdałowym i salicylowym.

Peeling kwasem salicylowym

Kwas należący do beta-hydroksykwasów otrzymywany jest z kory wierzby, liści malin i brzozy. Występuje w formie białego proszku, nierozpuszczalnego w wodzie, rozpuszczalnego zaś w tłuszczach. Jego działanie zależy od stężenia roztworu i jego pH.  Zdolność do rozpuszczania się w tłuszczach pozwala na przenikanie w głąb skóry. Rozluźnia połączenia między cementem międzykomórkowym i komórkami warstwy rogowej a następnie penetruje do głębokich warstw naskórka. Kwas salicylowy dociera do mieszków włosowych, odblokowuje zanieczyszczone i zapchane pory, a także oczyszcza skórę ze zrogowaciałych komórek warstwy rogowej.

Zobacz także: Peelingi i scruby

Kwas salicylowy wykazuje  silne działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Ponieważ wykazuje słabsze działanie niż alfa-hydroksykwasy, może być stosowany nawet przy wrażliwej skórze. W stężeniu poniżej trzydziestu procent jest bezpieczny nawet przy wysokim fototypie. Ze względu na silne  właściwości przeciwzapalne przyspiesza gojenie i szybsze ustępowanie zaskórników oraz zmian zapalnych. Kwas ten wpływa na poprawę stanu skóry tłustej i trądzikowej. Przyczynia się do zmniejszenia ilości wydzielanego sebum, spłyca rozszerzone ujścia gruczołów łojowych i ułatwia ewakuacje ich wydzieliny, hamuje rozwój bakterii oraz spłyca grubość warstwy rogowej naskórka. Przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych.

Przeciwwskazaniami do stosowania kwasu salicylowego są nadwrażliwość na kwas salicylowy, okres ciąży i laktacji, aktywne infekcje skórne, kuracja retinoidami, nowotwory skórne, czynny wirus opryszczki.

Peeling kwasem migdałowym

Kwas migdałowy otrzymywany jest podczas hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów.  Zawiera osiem atomów węgla, a jego cząsteczka jest większą od cząsteczki kwasu glikolowego, dzięki czemu może być stosowany w przypadku wrażliwej skóry.

Łatwo rozpuszcza się w wodzie i tłuszczach. Kwas  ma  strukturę zbliżoną do znanych antybiotyków, przez co  wykazuje bardzo  silne działanie bakteriobójcze, najsilniejsze ze wszystkich  alfa - hydroksykwasów.

Dowiedz się więcej o peelingu kawitacyjnym
Przenikając do skóry właściwej, rozluźnia cement międzykomórkowy i penetruje do głębszych warstw. Oprócz tego, że ma silne działanie antybakteryjne, hamuje łojotok, dlatego polecany jest przy nadreaktywności gruczołów łojowych. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. Nie powoduje nadwrażliwości na promieniowanie UV , przez co może być stosowany nawet latem i u osób z wysokim fototypem. Po wykonaniu serii zabiegów z jego udziałem w przypadku skóry trądzikowej widać zmniejszenie ilości wydzielanego łoju, oczyszczenie skóry, zwężenie porów, zredukowanie ilości stanów zapalnych oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze