Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
13 stycznia 2012 in Moda i uroda by redakcja

Perfumy a osobowość

Kwiatowy czy orientalny? Słodki czy cytrusowy? Delikatny czy intensywny? Właściwie dobrany zapach powinien nie tylko wprowadzać w dobre samopoczucie, ale również oddawać charakter osoby, która go używa. Jak więc właściwie dokonać wyboru?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zapach, podobnie jak wygląd, jest nierzadko wizytówką człowieka, dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany oraz dopasowany nie tylko do okazji, ale także osobowości. Co, oprócz reklam telewizyjnych, rekomendacji przyjaciół czy po prostu sprawdzania każdego zapachu po kolei, może nam być pomocne przy podejmowaniu decyzji?

Po zapachu

Ocena woni perfum to kwestia bardzo subiektywna, dlatego żadnej opinii nie można  sklasyfikować jako lepszej lub gorszej. Dokonując wyboru, trzeba mieć świadomość, że nie ma produktów uniwersalnych, a zapach powinien być dostosowany do nastroju, cech charakteru czy preferowanego stylu ubioru. Przy doborze perfum ważne jest, aby decyzji nie podejmować pochopnie, pod wpływem chwili, czy będąc w negatywnym nastroju. W takim wypadku warto przełożyć zakupy na inny dzień i wybrać w sposób bardziej przemyślany. Gdy emocje opadną, łatwiej dobrać właściwy produkt. Jeśli kupujemy w drogerii, aby nabrać odpowiedniego dystansu do zapachu, warto, zabrać ze sobą do domu wybrane próbki. Analiza z perspektywy czasu pozwoli uniknąć rozbieżności z preferencjami danej osoby. Korzystanie z polecenia znajomych nie zawsze okazuje się najlepszym sposobem. Nie tylko dlatego, że każdy ma inny gust. Również dlatego, że sam zapach potrafi przybierać inne odcienie jeśli jest stosowany przez różne osoby.

Z pomocą techniki

Dla osób, mających problem z właściwym wyborem perfum, przydatne mogą okazać się rozwiązania, łączące w sobie wiedzę z zakresu medycyny, psychologii oraz najnowszą technikę. „Zapach idealny” powinien uwzględniać czynniki, takie jak: rodzaj, typ czy wartość pH skóry. To właśnie te elementy determinują faktyczną woń perfum. Aby dokonać właściwego wyboru nie trzeba jednak zakładać w domu prywatnego laboratorium. Inne, skuteczne metody opierać się mogą np. na analizie najważniejszych cech osobowościowych odbiorcy: jego stylu bycia, ulubionych potraw czy sposobów reagowania w nagłej sytuacji. Krótki test, rozwiązywany w specjalnym punkcie kosmetycznym, pozwoli dobrać niepowtarzalne, dedykowane perfumy. – Przy tworzeniu zapachu ważne jest nie tylko to, jak my sami siebie postrzegamy, ale także, jak patrzą na nas inni. Istotne mogą się okazać, często niedoceniane, czynniki, takie jak np. preferencje kolorystyczne – mówi Piotr Janczak z Beauty Cosmetics, firmy, która wdrożyła system perfumiarstwa elektronicznego Parfum Bar. – Tego rodzaju testy, od listopada, można  przeprowadzać w specjalnych punktach konsultacyjnych Info BC – dodaje.

Wybór perfum to bardzo przyjemne, choć niekoniecznie proste zadanie. Aby decyzja była przemyślana, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Znaczenie ma tu nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także cechy osobowości. Dopiero uwzględniając oba te elementy, można dobrać zapach, który będzie autentyczną wizytówką i zwieńczeniem codziennej pielęgnacji.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI