Piękno nie ma wieku

Pięćdziesiąte urodziny dla większości kobiet oznaczają początek zmian– zarówno tych fizjologicznych związanych z menopauzą, jak i tych wynikających z nowej roli społecznej. Lekarze, psycholodzy i kosmetolodzy przekonują jednak, że trzeba tylko odrobiny wysiłku, by były to zmiany na lepsze.
Jak radzić sobie z huśtawką nastrojów, złagodzić zmiany zachodzące w organizmie, zadbać o coraz bardziej wymagającą skórę? Porady dotyczące zdrowego stylu życia znaleźć można w publikacjach dietetyków i lekarzy. Kosmetolodzy zaś polecają do codziennej pielęgnacji dermokosmetyki ze składnikami, które nawilżają, poprawiają gęstość skóry i pobudzają naturalne mechanizmy jej odnowy.

reklama

Co menopauza oznacza dla skóry?

Obniżony poziom estrogenów sprawia, że coraz mniej jest w skórzewłókien kolagenu i elastyny oraz związków mających zdolnośćwiązania wody. W efekcie skóra traci sprężystość, a zarysowane naniej zmarszczki pogłębiają się. Głównym objawem starzenia się skóryw okresie menopauzy jest przede wszystkim utrata jej gęstości – naweto 50 proc.* Po menopauzie najistotniejszym problemem skóry staje się degradacja płaszcza lipidowego – badania wykazały, że ubywa nawet do 57 proc.* lipidów, co powoduje nadmierną suchość i wiotczenie skóry.

Ekspert specjalistycznej pielęgnacji

W odpowiedzi na zmiany zachodzące w skórzepodczas menopauzy, Laboratoria Vichy opracowały dermokosmetyki przeznaczone dla kobiet, dlaktórych piękno nie ma wieku. Kluczowymi składnikami aktywnymi w gamie Neovadiol Gf są Proteic Gf, który pobudza syntezę czynników wzrostuw skórze, oraz Pro-XylaneTM, który wzmacnia tkankę podporową.Nowość w gamie Neovadiol – odżywczy balsam przywracający gęstość skóry Neovadiol Magistral – to produkt dla kobiet w okresie pomenopauzalnym. Zawiera on nie tylko Proteic Gf i Pro-Xylane™, ale również kompleks olejków witalnych bogatych w kwasy omega-3, -6i -9, który pobudza syntezę naturalnych lipidów skóry. W składzie kremu znalazł się też kwas LHA delikatnie złuszczający naskórek i polepszający wchłanianie czynnych składników oraz kojąca Woda Termalna z Vichy.Unikalna konsystencja kremu łączy odżywcze właściwości z przyjemnością stosowania – dermokosmetyk doskonale się wchłania i pięknie pachnie.

Odżywczy balsam przywracający gęstość skóry w wieku pomenopauzalnym Neovadiol Magistral Vichy ok. 125 zł/50ml, wyłącznie w aptekach.

Olejki dla urody

Olejek z otrębów ryżowych pobudza procesy syntezy lipidów skóry.
Tłoczony z nasion szafranu olej zmiękcza i odżywia naskórek.
Masło karité nawilża i zmiękcza naskórek, ma również właściwości kojące.

Vichy Zaprasza na warsztaty

Jeśli chciałabyś wziąć udział w warsztatach „Piękno nie ma wieku”, prowadzonych przez Katarzynę Miller,które odbędą się 23.02.2013 w hotelu Intercontinental w Warszawie, napisz do nas „Czym dla Ciebie jest piękno”i odpowiedź wyślij na adres e-mail: konkurs@zwierciadlo.pl(w temacie wpisz hasło VICHY). Na zgłoszenia czekamydo 15 lutego 2013.

Regulamin konkursu Vichy