Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Piżama przez cały dzień

pizama
27 lutego 2012 in Moda i uroda by redakcja
Piżama przywędrowała na Zachód z Indii, gdzie była noszona w ciągu dnia. W Europie pojawiła się na początku XX w. Zawłaszczona przez mężczyzn, trafiła do sypialni. Przed II wojną stała się z kolei strojem plażowym dla kobiet. Czy moda, która ogarnęła amerykańskie szkoły, znów wystawi piżamę na światło dzienne?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wall Street Journal  z niepokojem donosi o szerzącej się wśród amerykańskich nastolatków modzie na całodzienne życie w piżamie.  A dokładniej mówiąc – w stroju à la piżama. Dziennik cytuje wypowiedź gimnazjalistki z Minnesoty, która uważa ten styl za „świetny (cool) i zarazem wygodny”.  „Piżamowcy” wyglądają, jakby dopiero wstali z łóżka. Ale to tylko pozory, wspomniana nastolatka potrzebuje aż 45 minut na dopracowanie szczegółów przed wyjściem z domu. Do piżamo-dresów chłopcy noszą t-shirty i mokasyny przypominające kapcie. Dziewczyny zaczynają od dołu i – w zależności, czy jest szeroki, czy wąski – wkładają górę: obcisłe topy bez rękawów albo t-shirty z dekoltem karo do luźnych spodni i odwrotnie: dłuższe i obszerne bluzy do legginsów. Uzupełnieniem są odpowiednie buty, np.: klapki albo Conversy.

Moda budzi kontrowersje. Toczy się nawet dyskusja o wprowadzeniu prawnego zakazu noszenia piżamy w miejscach publicznych. – Dziś piżama, a co będzie jutro? Będziemy chodzić w samej bieliźnie? – zastanawia się Michael Williams, urzędnik z  Shreveport w Luizjanie. Niektóre szkoły wprowadziły zakaz przychodzenia w spodniach od piżamy i kapciach. Zdaniem nauczycieli taki strój ma wpływ na podejście do nauki : skoro jestem w stroju do spania, to może faktycznie trochę się zdrzemnę ?

Tymczasem wielu rodziców uważa, że mogłoby być dużo gorzej. Odzież nie jest ani wyzywająca, ani niechlujna, bo w końcu jest tylko stylizowana na nocną.  Nie wiadomo, jak długo trend się utrzyma. Na razie cieszy producentów ubrań relaksowych. W 2011 r.  sprzedaż wzrosła  o 21 % – blisko trzykrotnie więcej niż wyniósł przyrost obrotów na całym rynku odzieżowym.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI