Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Polscy projektanci w świecie mody

Krzysztof Stróżyna
Krzysztof Stróżyna
6 października 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona
Mamy słynne polskie top modelki , mamy znanych fotografów mody i mamy też coraz słynniejszych polskich projektantów. Młodzi polscy projektanci podbijają świat!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pierwszy, którego wymienię to Krzysztof Stróżyna (lub bardziej międzynarodowo Krystof Strozyna) jest chyba bardziej znany za granicą niż w Polsce. Ukończył słynną Central Saint Martin’s w Londynie, a jego projekty znalazły się w topowych magazynach takich Vogue (edycja brytyjska, włoska, rosyjska) czy Elle (brytyjska oraz edycja polska). Mnie urzekają jego naprawdę dopracowane sukienki i świetne leginsy.

Drugi projektant, który jest rozpoznawalny poza granicami naszego kraju to Łukasz Jemioł. Obecny, oprócz na naszym rodzimym Fashion Week, także na Lizbona Fashion Week. Jego ubrania są niebanalne, nowoczesne, zawsze wykonane z najwyższej jakości materiałów, uwielbiane przez celebrytów.

Dawid Tomaszewski jest chyba bardziej znany w Niemczech niż u nas. Tam jego kolekcje można kupić w stacjonarnym butiku lub zobaczyć na berlińskich pokazach. Jego kolekcja jesień/zima 2011 uwodzi niebanalnymi projektami: piórami, splotami, futrami.

Agata Wojtkiewicz jest uznaną projektantką w Polsce (wielokrotnie nagradzaną),a jej kolekcję Flow na Wiosna/lato 2011 można było podziwiać we włoskim magazynie o trendach (prezentującym najważniejsze kolekcje sezonu)  Donna Collezioni (nr 144).

Nie można zapomnieć o Macieju Zieniu, który regularnie od kilku sezonów prezentuje swoje kolekcje w Paryżu.

No i o chyba najbardziej kontrowersyjnej projektantce: Ewie Minge. Niewątpliwie znana i wystawiająca swoje projekty za granicą (także w USA).


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI