Poznaj ACNELAN: nowy zabieg do leczenia trądziku

Problem trądziku dotyka coraz większą rzeszę osób. Przekłada się na niego stres, zbyt szybki styl życia, brak prawidłowej diety oraz wystarczającej ilości ruchu, jak również uwarunkowania genetyczne. Teraz, osoby walczące z tą jakże nieprzyjemną chorobą skóry, mogą skorzystać z nowoczesnego zabiegu, który w skuteczny sposób może poprawić jakość życia. Poznajcie ACNELAN.
Jest to nowy zabieg, który działa wspomagająco przy leczeniu trądziku, skutecznie pomagający w usuwaniu objawów choroby. Musimy tu pamiętać, że trądzik ma wielopoziomową etiopatogenezę, dlatego leczenie musi być wielopłaszczyznowe, tak by rzeczywiście otrzymać pożądane efekty. Najważniejszym elementem w walce z trądzikiem, to zapobieganie powstawaniu blizn potrądzikowych.

reklama

Przy leczeniu trądziku niezwykle istotne jest rozpoczęcia terapii możliwe jak najwcześniej, czyli po wystąpieniu pierwszych objawów, takich jak zaskórniki, krostki i grudki, czy poszerzone pory i zaróżowiona cera. Mylne jest także założenie, że to choroba charakterystyczna dla wieku młodzieńczego, gdyż dotyka także osoby dojrzałe, a na jej rozwój ogromny wpływ mają zmiany hormonalne występujące w organizmie.

Ważnym zadaniem jest zapobieganie powstawaniu i rozwojowi zmian trądzikowych, leczenie zaistniałej zmiany oraz skutecznie zwalczanie powikłań trądzikowych, takich jak: blizny, przebarwienia czy odbarwienia.

Czym jest ACNELAN?

Nowy zabieg ACNELAN działa wieloaspektowo, czyli działa na aktualne zmiany skórne, zapobiega powstawaniu nowych zmian i znacznie redukuje już istniejące powikłania . Zastosowanie w zabiegu kompleksu czynników aktywnych, działających na wszystkie elementy etiopatogenezy, gwarantuje jego efektywność.

Zabieg oparto na tym, że wydzielanie sebum przez gruczoł łojowy i wytwarzanie keratyny w mieszku włosowym jest kontrolowane przez hormony (androgeny). Co ważne nie ma tu znaczenie ilość wydzielanych hormonów, a wrażliwość receptorowa gruczołu na nie. O wyjątkowości tego zabiegu stanowi zawarty w nim opatentowany m.acne complex – inhibitor 5- α – reduktazy, która jest inhibitorem przejścia testosteronu w dihydrotestosteron.

W zabiegu wykorzystane są także:
– Kwas salicylowy, który wykazuje działanie komedolityczne i keratolityczne, działanie oczyszczające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne, zwiększenie stopnia penetracji innych substancji aktywnych;
– Sodium lepargilate – inhibicja 5 – alfa – reduktazy, o działaniu bakteriostatycznym i bakteriobójczym, jak również karatolitycznym;
– Kwas migdałowy, użyty ze względu na silne działanie antyseptyczne, złuszczające, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Działa także rozjaśniająco na skórę;
– Kwas szikimowy – działanie seboregulujące, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ACNELAN, wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej, po konsultacji z lekarzem, który ocenia stan skóry i zdrowia pacjenta. Polega on na aplikacji maski, a następnie na zastosowaniu ampułki o regenerującym charakterze, zawierającej opatentowane substancje przeciw trądzikowe.

W okresie kilku tygodni przed zabiegiem nie należy wykonywać zabiegów eksfoliujacych, nie należy także stosować substancji drażniących, np. do depilacji. Należy też unikać solariów czy bezpośredniej ekspozycji na słońce. Zabiegi makijażu permanentnego czy z wykorzystaniem wypełniaczy, nie należy wykonywać na tydzień przed planowanym zabiegiem ACNELAN. Zgodnie ze zaleceniami, należy unikać sauny i basenu oraz ekspozycji na ostre światło 48 godzin przed planowanym zabiegiem

Po zabiegowe stosowanie retinoidów zależy od wrażliwości skory i decyzje podejmuje lekarz.

Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu są: ciąża i karmienie piersią, nietolerancja salicylanów, terapia retinoidami zwłaszcza doustnymi, choroby autoimmunologiczne, radioterapia, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne czy dermochirurgiczne, tendencja do keloidow, opryszczka, rany i otarcia, miejsca objęte makijażem permanentnym. Zabieg nie jest wykonywany także u pacjentów o niestabilnym stanie psychicznym.

Przygotowując skórę do zabiegu, na 15 dni przed nim, można wykonać mesopeel salicylowy 20% lub inny piling. Po zakończeniu zabiegu należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych o wysokim faktorze, tak by chronić delikatną skórę przed działaniem promieniowania UVA/UVB.

Pielęgnacja uzupełniająca po zabiegu ACNELAN

Jako uzupełnienie zabiegu dobrze jest stosować kurację domową. Minimum domowej pielęgnacji to krem ACNE ONE, który działa keratolityczne, normalizuje pracę jednostki włosowo – łojowej. Dodatkowo wykazuje działanie seboregulująco i matujące oraz przeciw bakteryjne, a zawarty w kremie wyciąg z palmy sabałowej powoduje inhibicję 5 alfa reduktazy.

Do domowej pielęgnacji można wybrać piankę do demakijażu Purifying Mousse, która dzięki zawartości mocznika i chlorheksydyny normalizuje wydzielanie łoju i działa bakteriobójczo. Dzięki temu skóra w pełni będzie mogła wykorzystać lecznicze działanie kremu.

Pure Renewing Mask to maseczka głęboko oczyszczająca, o działaniu naprawczym, dzięki czemu redukuje skutecznie rumień charakterystyczny dla skóry trądzikowej. Ma także delikatne działanie złuszczające, dlatego też skutecznie normalizuje wydzielanie łoju.

Zabieg można wykonać w gabinecie Kosmetyki Lekarskiej BELLA.

logoGabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA

Warszawa, ul. Piękna 19

Telefon: +48 22 625-33-00