Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
24 sierpnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Prawda o kosmetykach na cellulit

Scenariusz się powtarza. Kupujemy masę kosmetyków walczących z opornym cellulitem. Wcieramy dwa razy dziennie ale niestety efekty nie są takie jak byśmy oczekiwały. Dlaczego tak się dzieje?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zła wiadomość jest taka, że kosmetyk sam w sobie cellulitu nigdy nie zlikwiduje. Dobra wiadomość natomiast daje nam nadzieję, gdyż kosmetyki antycellulitowe w połączeniu z dietą, ruchem i zabiegami kosmetycznymi są w stanie naprawdę poprawić kondycje skóry.

Odkryj domowe zabiegi antycellulitowe

Jak działają kosmetyki antycellulitowe?

Kosmetyki antycellulitowe, najprościej mówiąc, w optyczny sposób poprawiają wygląd skóry. Spektakularne efekty takie jak z photoshopa to raczej wytwór reklamy niż rzeczywiste działanie. Ale stosowane regularnie, rzeczywiście działają, choć nie zawsze tak, jak oczekujemy. Wygładzają, ujędrniają i poprawiają napięcie, co w wyraźny sposób wpływa na zmianę kondycji skóry. Staje się gładsza, bardziej nawilżona i napięta, a cellulit zostaje zredukowany.

Najlepsze działanie jest widoczne oczywiście przy małych zmianach, zaawansowany cellulit wymaga o wiele silniejszego przeciwnika. Pamiętajmy, że kosmetyki antycellulitowe przede wszystkim wspomagają procesy metabolizmu, krążenia krwi czy detoksykacji organizmu, ale samodzielnie są mało skuteczne.

Czy warto ich więc używać? Oczywiście, że warto, ale rozsądnie. Jeśli kupimy nawet bardzo drogi preparat i postawimy na półce w łazience, to nie przeniknie on w magiczny sposób przez nasze ubranie – musimy go używać i to dwa razy dziennie. Preparat wmasowujemy w dana okolicę energicznymi ruchami przez kilka minut, a dwa razy w tygodniu wykonujemy peeling, by usunąć zrogowaciały naskórek.

Kosmetyki antycellulitowe są bardzo pomocne przy dużym spadku wagi, gdy skóra traci jędrność i elastyczność.

Strony: 1 2


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI