Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

karmel
21 maja 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Prawdy i mity o depilacji pastą cukrową

Alternatywa dla wosku i maszynki, znana od wieków i coraz chętniej stosowana w Europie. Depilacja cukrowa, bo o niej mowa, wzbudza ciągle wiele kontrowersji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Depilacja pastą cukrową przywędrowała do Europy z krajów arabskich

Tam kobiety już od wieków używają jej jako znakomitego sposobu na niechciane owłosienie. Wiedza o jej przygotowaniu i użyciu przekazywana jest z pokolenia na pokolenie na tych obszarach.

Oto kilka mitów na jej temat:

Depilacji pastą cukrową nie można wykonać w domu

Mit. Za pomocą własnoręcznie sporządzonej mieszanki opartej tylko na wodzie, cukrze i soku z cytryny można w domu sprawnie przeprowadzić proces depilacji. Oczywiście na początku sprawia to pewne problemy ale przecież „ ćwiczenie czyni mistrza”.

Po paście cukrowej często występują reakcje uczuleniowe

Mit. Oryginalna pasta cukrowa składa się z cytryny, wody i cukru, nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników czy środków zapachowych, więc ryzyko wystąpienia alergii jest ograniczone do minimum.

 Pasta cukrowa oblepia skórę i powoduje zrywanie naskórka

Mit. Pasta bardzo dokładnie oblepia włosy a nie skórę, więc przy zabiegu depilacji nie ma ryzyka, że wraz z niechcianym owłosieniem pozbędziemy się naskórka.

 Włosy usuwane za pomocą pasty cukrowej odrastają wolniej i są cieńsze

Prawda. Włosy usuwane są zgodnie z kierunkiem wzrostu, dlatego nie łamią się tuż pod powierzchnią  skóry, co minimalizuje ryzyko ich wrastania. Usuwane są wraz z cebulkami, przez co skóra o wiele dłużej pozostaje gładka. Kobiety , które stosują pastę cukrową jako metodę depilacji, z czasem zaczęły zauważać, że odrastające włosy są o wiele cieńsze i słabsze.

 Pasta cukrowa posiada właściwości pielęgnacyjne

Prawda. Zawartość cukru i soku z cytryny sprawia, ze skóra staje się miękka i lepiej odżywiona. Stan ten utrzymuje się nawet do kilku dni po depilacji.

Depilacja pasta cukrową to zabieg bezbolesny

Mit. Niestety, ale zabieg niesie ze sobą pewien dyskomfort, który jednak w porównaniu z innymi metodami jest bardzo mały. Ponadto pasta nie wywołuje podrażnień na skórze.

Depilacja pastą cukrową to mało higieniczny zabieg

Mit. Do zabiegu nie używa się żadnych ostrzy, co zapobiega rozwojowi infekcji. Pasta spłukiwana jest woda, więc nie potrzebujemy żadnych dodatkowych kosmetyków.

Pasta cukrowa stosowana na zimno może być stosowana nawet w przypadku żylaków

Prawda. Depilacja pasta cukrową na zimno jest bezpieczna dla skóry naczynkowej i nawet w przypadku niewielkich żylaków.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI