Prawdy i mity o nitkowaniu brwi

123RF.com

Nitkowanie brwi to nowa w Europie i coraz bardziej popularna metoda regulacji brwi, ale także zbędnego owłosienia. Jest bardzo szybka, mało bolesna i daje dobry efekt. Ale to nie wszystkie jej zalety!

Zadbane brwi dodają uroku każdej twarz, a mimo to często zapominamy o nich przy robieniu makijażu. Krzaczaste i zarośnięte brwi odbierają sporo uroku nawet najpiękniejszej buzi. Nie lubimy bólu ani zaczerwienionej skóry, i niechętnie je regulujemy. Na samą myśl o wyrywaniu włosków pęsetą czy woskiem niejedna z nas ma ciarki na plecach. Może więc znana od stuleci metoda usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy bawełnianej nitki jest metodą idealną? Tylko jak nie zgubić się w gąszczu informacji?

reklama

Nitkowanie brwi to jedna z najstarszych metod usuwania owłosienia

Prawda. Zanim przejdziemy do tego, czym jest nitkowanie, poznajmy jego historię. W krajach muzułmańskich usuwanie zbędnego owłosienia to wielowiekowa tradycja, więc mieszkające tam kobiety opanowały sztukę depilacji do perfekcji. Wyspecjalizowały się w wyszukiwaniu mało bolesnych i bardzo skutecznych metod i dlatego zabieg nitkowania jest tak entuzjastycznie przyjmowany w Europie.

Bawełniana nitka używana do nitkowania nie radzi sobie z krótkimi włoskami

Mit. Bawełniana nić o długości około dwudziestu centymetrów to niepozorne, ale bardzo precyzyjne narzędzie do usuwania zbędnego owłosienia. Spleciona w odpowiednia pętelkę pozwala na chwytanie najkrótszych włosków i usuwanie ich wraz z cebulkami, przez co skóra o wiele dłużej zachowuje gładkość.

Nitkowanie umożliwia usuwanie włosków z wszystkich partii ciała

Mit. Nitkowanie umożliwia usuwanie włosków z małych partii ciała. Może być stosowana do usuwania wąsika czy włosków na rękach.

Nitkowanie zapewnia długotrwały efekt

Prawda. Bawełniana nitka usuwa włoski wraz z cebulkami, przez co zabieg trzeba powtórzyć o wiele później niż w przypadku pęsety. Efekt utrzymuje się nawet do miesiąca, więc jest naprawdę długotrwały w porównaniu z innym metodami regulacji brwi.

Nitkowanie to metoda bolesna i może być wykonywane tylko u kobiet

Mit. Metoda jest mało bolesna i nie podrażnia skóry, więc nawet osoby z wrażliwą skórą mogą ją wykonywać. Może być wykonywane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy coraz chętniej odwiedzają gabinety kosmetyczne.

Nitkowanie nie przyspiesza starzenia się skóry

Prawda. Podczas nitkowanie nie dochodzi do rozciągania i naciągania skóry, więc nie musimy się obawiać o przedwczesne pojawienie się zmarszczek na skórze twarzy.

Nitkowanie jest bardzo czasochłonną metodą usuwania zbędnego owłosienia

Mit. Zabieg wykonuje się bardzo szybko i nawet krótka przerwa wystarczy, by zadbać o swoje brwi.

Wyregulowane brwi to konieczność, ale tradycyjne zabiegi do najprzyjemniejszych nie nalezą. Nitkowanie brwi ma natomiast coraz więcej zwolenniczek, które wypowiadają się o nim w samych superlatywach i deklarują, że już nigdy nie wrócą do pęsety czy wosku. Może więc warto skusić się na tę dla nas nową metodę, która od stuleci pomaga kobietom utrzymać brwi w idealnym stanie?