Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
2 października 2013 in Moda i uroda by redakcja

Prawdy i mity o nitkowaniu brwi

Nitkowanie brwi to nowa w Europie i coraz bardziej popularna metoda regulacji brwi, ale także zbędnego owłosienia. Jest bardzo szybka, mało bolesna i daje dobry efekt. Ale to nie wszystkie jej zalety!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Zadbane brwi dodają uroku każdej twarz,  a mimo to często zapominamy o nich przy robieniu makijażu. Krzaczaste i zarośnięte brwi odbierają sporo uroku nawet najpiękniejszej buzi. Nie lubimy bólu ani zaczerwienionej skóry, i niechętnie je regulujemy. Na samą myśl o wyrywaniu włosków pęsetą czy woskiem niejedna z nas ma ciarki na plecach. Może więc znana od stuleci metoda usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy bawełnianej nitki jest metodą idealną? Tylko jak nie zgubić się w gąszczu informacji?

Nitkowanie brwi to jedna z najstarszych metod usuwania owłosienia

Prawda. Zanim przejdziemy do tego, czym jest nitkowanie, poznajmy jego historię. W krajach muzułmańskich usuwanie zbędnego owłosienia to wielowiekowa tradycja, więc mieszkające tam kobiety opanowały sztukę depilacji do perfekcji. Wyspecjalizowały się  w wyszukiwaniu mało bolesnych i bardzo skutecznych metod i  dlatego zabieg nitkowania jest tak entuzjastycznie przyjmowany w Europie.

Bawełniana nitka używana do nitkowania nie radzi sobie z krótkimi włoskami

Mit. Bawełniana nić  o  długości około dwudziestu centymetrów to niepozorne, ale bardzo precyzyjne narzędzie do usuwania zbędnego owłosienia. Spleciona w odpowiednia  pętelkę pozwala na  chwytanie najkrótszych włosków i usuwanie ich wraz z cebulkami, przez co skóra o wiele dłużej zachowuje gładkość.

Nitkowanie umożliwia usuwanie włosków z wszystkich partii ciała

Mit. Nitkowanie umożliwia usuwanie włosków z małych partii ciała. Może być stosowana do usuwania wąsika czy włosków na rękach.

Nitkowanie zapewnia długotrwały efekt

Prawda. Bawełniana nitka usuwa włoski wraz z cebulkami, przez co zabieg trzeba powtórzyć o wiele później niż w przypadku pęsety. Efekt utrzymuje się nawet do miesiąca, więc jest naprawdę długotrwały w porównaniu z innym metodami regulacji brwi.

Nitkowanie to metoda bolesna i może być wykonywane tylko u kobiet

Mit. Metoda jest mało bolesna i nie podrażnia skóry, więc nawet osoby z wrażliwą skórą mogą ją wykonywać. Może być wykonywane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy coraz chętniej odwiedzają gabinety kosmetyczne.

Nitkowanie nie przyspiesza starzenia się skóry

Prawda. Podczas nitkowanie nie dochodzi do rozciągania i naciągania skóry, więc nie musimy się obawiać o przedwczesne pojawienie się zmarszczek na skórze twarzy.

Nitkowanie jest bardzo czasochłonną metodą usuwania zbędnego owłosienia

Mit. Zabieg wykonuje się bardzo szybko i nawet krótka przerwa wystarczy, by zadbać o swoje brwi.

Wyregulowane brwi to konieczność, ale tradycyjne zabiegi do najprzyjemniejszych nie nalezą. Nitkowanie brwi ma natomiast coraz więcej zwolenniczek, które wypowiadają się o nim w samych superlatywach i deklarują, że już nigdy nie wrócą do pęsety czy wosku. Może więc warto skusić się na tę dla nas nową metodę, która od stuleci pomaga kobietom utrzymać brwi w idealnym stanie?


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI