Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
10 października 2013 in Moda i uroda by redakcja

Prawdy i mity o pielęgnacji paznokci

Odkryj mity na temat pielegnacji paznokci!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Dłonie i stopy  to wizytówka każdej kobiety. Musza mieć nie tylko gładką skórę ale i ładne paznokcie. Niekoniecznie z przyklejonymi tipsami ale zdrowe i zadbane. Jak w ich pielęgnacji uniknąć błędów?

Paznokcie u stóp obcinamy inaczej niż te u rąk

Prawda. By zapobiec wzrastaniu paznokci u stóp należy obcinać je prosto. Paznokcie u rąk natomiast możemy modelować w dowolny sposób.

Lakier niszczy paznokcie

Mit. Kiedyś lakiery owszem zawierały sporą ilość szkodliwych substancji takich jak toluen czy formaldehydu. Nowoczesne lakiery są produkowane raczej bez tych składników a dodatkowo są wzbogacane o olejki i witaminy.

Białe plamki i prążkowanie na paznokciach zawsze jest powodowane złą dietą

Mit. Białe plamki na paznokciach są najczęściej skutkiem urazów mechanicznych, natomiast prążkowanie płytki paznokciowej bardzo często powstaje na skutek silnego stresu. Nieodpowiednia dieta wpływa na wystąpienie tych zmian ale w mniejszym stopniu niż wymienione przyczyny.

Do piłowania paznokci możemy używać każdego rodzaju pilnika

Mit. Metalowe pilniki bardzo niszczą płytkę paznokciową i strzepią ją. Do piłowania paznokci najlepiej używać papierowych, szklanych lub mineralnych pilniczków.

Żelatyna nie wpływa na szybkość wzrostu paznokcia

Prawda. Nie ma naukowych dowodów by picie żelatyny przyspieszało wzrost płytki paznokciowej.

Zmywacze do paznokci są bardzo szkodliwe

Mit. Szkodliwe były wtedy gdy produkowane je na bazie acetonu, który niszczył płytkę paznokciową. Współczesne zmywacze bardzo rzadko zawierają aceton. Bardziej szkodliwe dla paznokci jest skubanie resztek lakieru czy nawet próby usunięcia ich zębami.

Kierunek piłowania paznokci nie ma znaczenia

Prawda. Nie ma znaczenie czy piłujesz paznokcie w jedną czy w obydwie strony, ważne byś robiła to dobrym pilnikiem na wcześniej skróconych paznokciach.

Oleje roślinne dobrze wpływają na kondycje płytki paznokciowej

Prawda. Oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej rycynowy, olej jojoba, olej z winogron czy z avocado; znakomicie regenerują i wzmacniają kruche i łamliwe paznokcie.

Nie należy moczyć w wodzie z mydłem kruchych i łamliwych paznokci

Prawda. Moczenie paznokci jest pomocne wówczas gdy chcemy wycinać skórki. Jednak jeśli paznokcie są w słabej kondycji rozmiękczanie ich wodą może je dodatkowo osłabić.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI