Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
6 marca 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Prawdziwe mity o kosmetykach

Pomysłowość i kreatywność producentów kosmetyków nie ma granic.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Co roku na rynek kosmetyczny  trafiają kosmetyki likwidujące zmarszczki, rozstępy i cellulit, powiększające biust i robiące wszystko, by upodobnić przeciętną kobietę do lalki Barbie.
Czasem jednak producentów poniesie trochę wyobraźnia..

Mit nr. 1:  Krem efekt botoksu, liftingu

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem,  to jedna z najsilniejszych trucizn, a jej działanie polega na blokowaniu przewodzenia nerwowo-mięśniowego,  więc żaden krem nigdy nie zadziała tak jak botoks. Lifting jako zabieg ściśle chirurgiczny ma nieporównywalne efekty do działania kremu.

Mit nr 2: Biust większy o 2 rozmiary

Kosmetyk może ujędrnić, podnieść, nawilżyć ale na pewno nie powiększy nam nagle biustu o 2 rozmiary. Od tego jest skalpel.

Mit nr 3: Większe usta

Takie kosmetyki działają na zasadzie podrażniania zakończeń nerwowych, w związku z czym usta wydaja się większe, ale ten efekt utrzymuje się aż do momentu, gdy po prostu zjemy ten kosmetyk z ust.

Mit nr 4: Krem dodający energii

Od dodawania skórze energii są witaminy a nie zapach olejku. Owszem orzeźwiający zapach może nas pobudzić do działania, ale nie sprawi, że nasza skóra zacznie wyglądać lepiej.

 Mit nr 5: Krem z hormonami szczęścia

Sprzedaż kosmetyków zawierających hormony jest od dawna zabroniona. W kremach reklamowanych jako te zawierające endorfiny – nie ma jej, ale są składniki poprawiające wygląd skóry, co i tak sprawi, że będziemy szczęśliwsze.

Mit nr 6:  Redukuje tkankę tłuszczową

Cudów nie ma, a żeby spalić tłuszcz trzeba się nieźle napocić. Gdyby bowiem istniał taki magiczny specyfik, żadna z nas nie byłaby na diecie, a gwiazdy Hollywood zwolniłyby swoich trenerów. Takie kosmetyki z reguły zawierają substancje, które pobudzają metabolizm, ale ich stężenie i wchłanianie przez skórę jest  niewielkie, więc nie ma co liczyć na cudowna przemianę z rozmiaru XL do XS.

Mit nr 7: Likwiduje cellulit

Owszem krem pomoże w walce z cellulitem, ale sam nigdy go nie usunie. Do tego potrzebna jest zmiana diety, aktywność fizyczna, masaże i specjalistyczne zabiegi.

Skoro to kłamstwa, to dlaczego nie ma za to kary? Otóż pewne rzeczy nie są powiedziane wprost. Najczęściej wszystko jest zawoalowane słowami, takimi jak efekt liftingu czy à la większy biust, wobec tego niestety nie ma się do czego przyczepić. Producent może powiedzieć „efekt liftingu”, a to coś zupełnie innego niż lifting i trzeba się z tym zgodzić. Tylko od nas bowiem zależy, czy wszystkie obietnice będziemy traktować śmiertelnie poważnie, czy z lekkim przymrużeniem oka ;).


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI