Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

re-act-logo_zielone
15 września 2011 in Moda i uroda by redakcja

Re-Act Fashion – moda w wersji Eko

Twórczy recykling szturmem wdarł się do świata mody. Odpowiedzialność społeczna i ekologia stały się wyznacznikiem stylu dla wielu projektantów. Sukienka z rurek elektroizolacyjnych jako kreacja na czerwony dywan? Czemu nie

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Prawdziwe święto modnych i ekoświadomych już 26 października w Łodzi. Re-Act Fashion po raz trzeci wyłoni najlepszego recyklingowego projektanta oraz oficjalnie rozpocznie polski Tydzień Mody. Gwiazdą wieczoru została brytyjska marka Goodone.

Tegoroczny Re-Act Fashion zagości w andel’s Hotel Łódź, który był gospodarzem tego wydarzenia już podczas pierwszej edycji. Galę otworzy pokaz młodej awangardowej projektantki, Sylwii Rochali. Kariera Rochali nabrała tempa od zwycięstwa na Re-Act w 2009 roku. Jej kolekcje są regularnie pokazywane na polskim Tygodniu Mody. W lipcu jej prace zostały zaprezentowane na Berlin Fashion Week. Podczas Re-Act Fashion 2011 będzie można zobaczyć także modele z najnowszej kolekcji „X-ray”, która skupia się na ciele ludzkim pojmowanym jako dualizm cienkiej, przezroczystej skóry i ciężkiego organizmu leżącego pod nią. Rochala zapowiada, iż jej pokaz przełamie pojęcie „kolekcji”, prezentując zróżnicowane stylistycznie i tematycznie ubrania, których wspólnym mianownikiem będzie oryginalne wykorzystanie metod recyklingowych.

Projekt P. Bojór /fot. AKPA

Finałową dwudziestkę projektantów wyłonionych w pierwszym etapie konkursu Re-Act Fashion oceniać będzie jury pod przewodnictwem Olgi Nieścier (VIAMODA). Najlepszy z najlepszych otrzyma statuetkę Re-Kreatora oraz nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15.000 zł. Kreacje wykonane z surowców wtórnych oceniane będą surowym okiem przez: Bartka Michalca (ZUO Corp.), Joannę Paradecką (Paradecka Hand Remade), Michała Zaczyńskiego (Newsweek), Monikę Onoszko (onoMono), a także wokalistkę Ramonę Rey. Galę poprowadzi aktorka i piosenkarka Ada Fijał, która już wspierała projekt zasiadając w jury poprzedniej edycji. Wraz z Adą na scenie zobaczymy Mateusza Szymkowiaka, dziennikarza i prezentera znanego m. in. z programu „The Voice of Poland”.

Pokaz gwiazdy wieczoru należy do brytyjskiej marki Goodone. Jest to wielokrotnie nagradzany w całej Europie duet projektantek tworzących z poszanowaniem środowiska naturalnego. Goodone to marka odpowiedzialna społecznie, wcielająca w życie wartości ekologiczne i wykorzystująca surowce wtórne. Ubrania sygnowane logo Goodone są przykładem nowoczesnego i wysublimowanego designu, pozostającego w zgodzie z nurtem upcyclingu. Zaproszeni goście będą mogli podziwiać ich najnowszą kolekcję.

Po najświeższe informacje oraz garść recyklingowych inspiracji zapraszamy na Facebooka oraz na oficjalną stronę: www.re-act.pl. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI