Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Materiały prasowe - fashion boulevard events
Materiały prasowe - fashion boulevard events
24 maja 2011 in Moda i uroda by redakcja.

Ricardo Preto jurorem 3 edycji Fashion Designer Awards

Już 30 maja podczas gali finałowej 3 edycji Fashion Designer Awards, portugalski projektant Ricardo Preto zasiądzie jako honorowy przewodniczący Jury.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Po gali Fashion Designer Awards projektant zaprosi zwycięzcę 3 edycji do Lizbony, do swojego atelier na staż, gdzie będzie pracował z nim nad kolekcją.  Zwyciężca Fashion Designer Awards będzie również zdobywał doświadczenie przy organizacji pokazu w ramach Lisboa Fashion Week.

„Fashion Designer Awards jest doskonałą szansą dla młodych utalentowanych projektantów, aby zaprezentować swoje prace, a także profesjonalnie zmierzyć się z rzeczywistością świata mody”- komentuje Preto

Ricardo Preto studiował architekturę na Uniwersytecie Lusiada w Lizbonie, a następnie specjalizował się w projektowaniu torebek w St. Martins School of Arts w Londynie. Od 2006 roku jest członkiem Moda Lisboa LAB – platformy integrującej portugalskich projektantów mody. Swoje kolekcje prezentował na licznych pokazach m.in. Manobras de Maio oraz Fashion Week w Lizbonie.

Styl Preto to połączenie wyrafinowanej elegancji z nowoczesnością, geometrii lat’50 z folkowymi elementami, zabawą z formą poprzez dekonstrukcje. Kobieta Preto jest czasem zimna i stonowana, czasem gorąca i seksowna. „Moda jest dla mnie jak tlen, tworzeniem rzeczy, które czynią ludzi pięknymi.”

Jego kreacje cenią sobie portugalskie gwiazdy m.in. aktorki Lúcia Moniz, ( znana z filmu „To właśnie Miłość”), a także piosenkarki Ana Malhoa i Mónica Sintra.

Najnowsza kolekcja Ricardo Preto na sezon jesień/zima będzie nosić nazwę WINTER FLOWERS.

Punktem wyjścia dla tej kolekcji były codzienna moda i nurt fashion street inspirowane miejskim stylem życia. Kolekcja korzysta z bogatych tkanin, charakteryzuje się gustownym połączeniem kolorowych pasów i doskonałym dopasowaniem. Jako całość stanowi piękny zimowy ogród, oszałamiający zarówno pod względem koloru jak i monochromu. Kontrast między prostymi liniami, a udrapowanymi elementami przywołuje wspomnienia średniowiecznej sylwetki dostosowane do XXI wieku. Dominujące kolory to biały, niebieski, zielony, czerwony, brązowy i czarny.

Stosowane tkaniny to jedwab, wełna, kaszmir i tweedy.


Stroje z kolekcji Ricardo Preto podziwiać będziemy podczas Gali Finałowej 3 edycji konkursu Fashion Designer Awards już 30 maja.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI