Rozpoczęła się 5 edycja konkursu Fashion Designer Awards

Rozpoczęła się 5 edycja FDA
materiały prasowe

5 grudnia 2012 wystartowała 5 edycja Konkursu Fashion Designer Awards 2013
Tegoroczna edycja jest wyjątkowa nie tylko ze względu na magiczny temat inspiracji : ESSENCE DE PARIS ale także ze względu na prestiżowe nagrody i całe grono wybitnych postaci świata mody zasiadających w Jury.

reklama

Znana dziennikarka Beata Sadowska mówi: „Paryż? Uwielbiam. Za Shourouk, która tam mieszka i na poddaszu z tarasem projektuje genialną biżuterię. Za moje ukochane macarons z puszystym kremem: obowiązkowo LADURÉE w komplecie ze świecą o zapachu randki. Za herbaty Mariage Freres, produkowane od ponad trzystu lat. Za modę – wiadomo! I za genialny outlet Chloe.”

Paryskich inspiracji jest wiele z różnych zakresów: film, sztuka, moda, design, architektura, muzyka czy literatura. Wszystkie starannie wyselekcjonowane pojawią się na Fun Page’u konkursu Fashion Designer Awards i będą kreatywnym przewodnikiem dla młodych designerów.

Producentka i pomysłodawczyni konkursu Joanna Sokołowska –Pronobis liczy na wykorzystanie w kolekcjach całej palety inspiracji jaką daje Paryż. Poszukiwaniem esencji Paryża w kolekcjach młodych projektantów zajmą się jurorzy – m.in.: Łukasz Jemioł, Robert Kupisz, Agnieszka Maciejak, Tomasz Ossoliński, duet Bohoboco, Ada Fijał, Edyta Herbuś, Dorota Williams, Beata Sadowska, Lidia Popiel, Anna Męczyńska.

Początkujących projektantów wspiera Partner strategiczny konkursu Cisowianka Perlage.Finaliści zawalczą o nagrodę finansową w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz staże w atelier w Polsce i zagranicą , a także wyjazdy na europejski targi odzieżowe.

Po raz trzeci pod patronatem Konkursu ruszy kolejna kreatywna akcja, tym razem jest to Kazar Design Project.

Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2013 roku

Regulamin dostępny na stronie konkursu www.fashiondesignerawards.com.pl