Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
23 listopada 2011 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Skąd się biorą zmarszczki?

Chyba żadna kobieta nie lubi swoich zmarszczek. Co roku wydajemy fortunę by im zapobiegać ale okazuje się, że ciągle wiemy o nich za mało.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wystąpienie na twarzy pierwszych oznak starzenia i zmarszczek zwykle następuje między 26 a 30 rokiem życia. Tak naprawdę jednak, jest to cecha bardzo indywidualna. U kobiet z cerą przesuszoną i zniszczoną, zmarszczki mogą pojawić się nawet zaraz po dwudziestych urodzinach. Zdarza się również, że pierwsze zmarszczki pojawiają się nawet kilka lat po trzydziestych urodzinach. Zależy to od zmian hormonalnych, ale też od właściwej pielęgnacji skóry.

 Skąd się biorą zmarszczki?

Procesy powodujące starzenia się skóry, przez dermatologów dzielone są  na zewnątrzpochodne i wewnątrzpochodne. Te ostatnie, to przede wszystkim zmiany hormonalne i genetyczne. Do zmian zewnątrzpochodnych zalicza się te wywołanie promieniowaniem UV, niewłaściwą dietą, dymem papierosowym i różnego rodzaju zanieczyszczeniami. O ile jednak zmianom związanym ze zmniejszeniem się liczby włókien elastyny i kolagenu, a także spadkiem estrogenów ciężko jest zapobiegać, to na zmiany pochodzenia zewnętrznego mamy bardzo duży wpływ. Ograniczając kąpiele słoneczne czy rzucając palenie, w znaczny sposób możemy opóźnić procesy starzenia się skóry.

 Mimika i sucha skóra

Mimika naszej twarzy wpływa na zmiany w ułożeniu mięśni mimicznych. Wraz z upływem lat, zmiany te pogłębiają się i co za tym idzie, powodują szybsze wystąpienie zmarszczek. Sucha skóra, ze względu na osłabioną barierę ochronną i problemy związane z zatrzymywaniem wody w naskórku ,jest bardziej narażone na przedwczesne starzenie się.

 Kosmetykiem w zmarszczki

Żaden krem nie jest w stanie zapobiec pojawieniu się zmarszczek. Dobry kosmetyk w połączeniu z higienicznym trybem życia jest w stanie opóźnić ten proces i przede wszystkim poprawiając wygląd skóry. Odpowiednim momentem na kupno kremu przeciwzmarszczkowego jest ok. 25 rok życia, kiedy to nasze włókna kolagenowe staja się coraz delikatniejsze i słabsze. Jednak jeżeli zaczniemy używać preparatu przeciw zmarszczkom za wcześnie, skóra nie skorzysta z obecnych w nim substancji aktywnych a jeśli zrobimy to za późno, zmiany mogą być już tak nasilone, że krem nie będzie działał. Warto również pamiętać, że skóra w pewnym stopniu przyzwyczaja się do substancji zawartych w kremach i po pewnym czasie te obecne w kremach do stosowania po 25 roku życia będą za słabe dla kobiety mającej 35 lat.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI