Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Skóra bez tajemnic

Materiały prasowe
Materiały prasowe
22 lutego 2012 in Moda i uroda by redakcja
Interesują go fakty, a nie subiektywne oceny. W pięć minut sprawdzi kondycję Twojej skóry i kompleksowo, bo aż w sześciu wymiarach, wskaże, co jej dolega. Szybki i precyzyjny, a przy tym mały i podręczny – taki jest Nati, czyli komputerowy analizer skóry.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Miniaturowe urządzenie, opracowane przez zespół badawczy złożony z kosmetologów, dermatologów, chirurgów plastyków oraz inżynierów i informatyków, udowadnia, że technologia to nieocenione wsparcie kosmetologii. Dzięki niej już nie tylko wprawne oko dermatologa czy kosmetyczki, lecz także obiektywne pomiary, wykonywane przez analizer, wskazują indywidualne potrzeby skóry.

Rodzaj skóry to nie PESEL

Nie jest nam dany raz na zawsze. Dlatego współczesna kosmetologia odchodzi sztywnego określania typów skóry: każda z nas może mieć w obrębie twarzy wiele rodzajów cery. Także w jednym miejscu dokuczać nam może wiele problemów: odwodniona może być przecież zarówno skóra sucha, jak i tłusta. Sama kondycja skóry także cały czas się zmienia w zależności od sposobu pielęgnacji, pory roku, trybu życia, stresu czy wieku. Dlatego warto być ze swoją skórą na bieżąco i regularnie sprawdzać jej stan. Można to zrobić w gabinecie kosmetycznym – szybko i obiektywnie. Analizer Nati marki Beauty of Science w pięć minut zbiera dane o sześciu parametrach stanu skóry, które bez jego pomocy ludzie oko może ocenić tylko subiektywnie.

Pierwszy wymiar – struktura powierzchni skóry

Dzięki wyposażeniu analizera w kamerę o wysokiej rozdzielczości i czterdziestokrotnym powiększeniu, na ekranie komputera, do którego podłączone zostaje urządzenie, można dokładnie przyjrzeć się strukturze naskórka i określić jej stan. Rzeźba naskórka doskonale oddaje kondycję głębszych warstw skóry, niewidocznych podczas badania. W oparciu o analizę struktury wierzchniej warstwy możemy dowiedzieć się, w jakim stanie jest na przykład skóra właściwawyjaśnia dr n. med. Danuta Nowicka, dermatolog.

Drugi wymiar – natłuszczenie

Tu pod lupę brany jest płaszcz hydro-lipidowy. Poziom natłuszczenia może być alarmujący, zarówno gdy jest za wysoki (nadmiar wydzielania sebum), jak i za niski. Gdy skóra staje się nadmiernie odtłuszczona dochodzi do osłabienia ochronnej warstwy hydro-lipidowej. Stąd blisko jest do odwodnienia, przesuszenia, nadmiernego złuszczania i przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Zbyt niskie nałuszczenie wystawia nas także na działanie szkodliwych czynników – promieniowania UV, alergenów, bakterii i zanieczyszczeń.

Trzeci wymiar – złuszczanie

Poziom złuszczania to kolejny wskaźnik, który niczym papierek lakmusowy pokazuje, z czym boryka się nasza skóra. Zbyt mocne złuszczanie to kolejny dowód na zaburzenie równowagi hydro-lipidowej oraz nieprawidłowe nawilżenie (NMF). Od prawidłowego złuszczania zależy stopień przyswajania substancji aktywnych, zawartych w kosmetykach. Dlatego warto je uregulować, w przeciwnym razie dobroczynne kremy i maseczki nie będą pielęgnować naszej cery. – Gdy martwego naskórka jest zbyt wiele, zmniejsza się skuteczność zabiegów kosmetycznych – tych domowych, jak i wykonywanych w gabinecie – tłumaczy Anna Marcjasz, wdrożeniowiec analizera Nati. – Stąd konieczne jest zmierzenie ilości zalegającego naskórka, by w razie potrzeby zaplanować działania zmierzające do przywrócenia właściwego przebiegu procesu rogowacenia.

Czwarty wymiar – pory

Gdy stopień natłuszczenia skóry jest zbyt wysoki, ujścia porów skórnych są rozszerzone, dochodzi wtedy do nadmiernego wydzielania łoju. Analizer porównuje rzeczywisty rozmiar porów z normą i w ten sposób wskazuje, czy należy podjąć kroki zmierzające do ich zmniejszenia i normalizacji pracy gruczołów łojowych.

Piąty wymiar – zmarszczki

Wraz z upływem lat osłabieniu ulegają odpowiedzialne za jędrność naszej skóry włókna kolagenu i elastyny, a tym samym na twarzy widoczne stają się pierwsze zmarszczki. Dziś słowa „pogódź się z tym” powoli tracą na znaczeniu, gdyż współczesna dermatologia, chirurgia czy kosmetologia znają szereg metod powstrzymujących procesy starzenia. Pomiar głębokości i szerokości zmarszczek to wskaźnik istotny, zwłaszcza gdy podejmujesz walkę z oznakami upływającego czasu. Badanie wykaże, czy twoja skóra starzeje się przedwcześnie. Dzięki porównaniu parametrów przed, w trakcie i po zabiegach odmładzających, zaobserwujesz ich rzeczywisty efekt.

Szósty wymiar – nawilżenie

Ostatnie pytanie, na które odpowiada badanie diagnostyczne z użyciem analizera, brzmi: czy nasza skóra potrafi utrzymać optymalne nawilżenie. Okazuje się, że nawet niewielkie odwodnienie zagraża cerze. – Utrata niewielkich ilości wody (ok. 10 %) może być przyczyną przyspieszonego starzenia skóry, ale również przyczyniać się do osłabienia bariery ochronnej i nasilonego wnikania czynników drażniących – bakterii, grzybów, czynników chemicznych (mydła, detergenty) oraz nasilania zmian chorobowych takich jak np. atopia – wyjaśnia dr Nowicka.

Sprawdzaj i kontroluj efekty

Teraz pora na siódmy element, czyli gabinet kosmetyczny lub dermatologiczny, w którym wykonasz wielowymiarową analizę stanu skóry. Samo badanie zajmie pięć minut, analiza danych potrwa dłużej. Na finał otrzymasz wydruk pokazujący, co dzieje się z twoją skórą i jaka pielęgnacja jest dla ciebie właściwa. Wszystkie pomiary zostaną zapisane na dysku komputera. Potem będzie można je zestawić z wynikami kolejnych badań. Dzięki temu lekarz lub kosmetyczka obiektywnie sprawdzą zmiany kondycji twojej skóry oraz ocenią skuteczność stosowanych kuracji.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI