Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
10 października 2011 in Moda i uroda by Magdalena Michałowska

Smoky eyes-makijaż dla uwodzicielki

Chcesz wyglądać tajemniczo i uwodzicielko? Firanki rzęs, głęboki kolor... po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz miała problemu z wykonaniem perfekcyjnego makijażu oczu. Przedstawiamy wciąż utrzymujący się na listach bestsellerów – smoky eyes.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Smoky to wrażenie przydymionego oka. Stąd tak ważne jest „rozcieranie” nakładanych na powieki kosmetyków. Zaopatrz się w korektor, podkład, lub bazę. Pozwolą zatuszować wszelkie zaczerwienienia, przebarwienia, cienie. To istotne, jeżeli chcemy wyeksponować głębię spojrzenia, a nie zmęczenie.

Podstawą jest eyeliner, albo kredka. Za ich pomocą należy obrysować kontur oka wzdłuż linii rzęs. Następnie specjalnym pędzelkiem rozmazać kreskę. Jeżeli kolor będzie za mało intensywny, czynność powtórzyć.

Potrzebujemy także cieni w 3-4 tonach. Najjaśniejszy z nich nakładamy na całą powiekę, aż do łuku brwiowego. Nieco ciemniejszym pokrywamy ruchomą część górnej powieki. Bardzo dokładnie rozcieramy go ku górze, delikatnie wychodząc poza jej kontur. Tym samym kolorem zaznaczamy dolną.

Najintensywniejszą barwę nanosimy na załamanie ruchomej części powieki i przy linii rzęs. Także rozcieramy, aby przejścia pomiędzy intensywnościami koloru były niewidoczne. W tej sposób uzyskujemy efekt głębi. Na koniec mocno tuszujemy rzęsy.

Jeżeli nie masz czasu na tak precyzyjny makijaż, spróbuj skorzystać z propozycji specjalistów Bobbi Brown: jak najbliżej linii rzęs nałóż żelowy eyeliner (może być nierówno) i rozmaż kreskę przy pomocy pędzla. Dobrze jest najpierw pokryć powiekę cieniem kremowym, w kolorze powieki, albo ciemniejszym – to ułatwi rozmazanie. W ten sposób, nawet przy braku manualnych zdolności, jesteśmy w stanie wykonać perfekcyjny makijaż. Efekt natychmiastowy.

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI