STATUETS od Michała Szulca: wiosna-lato 2014

Kolekcja STATUETS: Michał Szulc wiosna-lato 2014

Kolekcja STATUES Michała Szulca to gra wielu kontrastów: kolorów, form i tkanin. W propozycjach projektanta na wiosnę i lato 2014 dominuje stonowana kolorystyka: biel i czerń, które zostają przełamane szafirowym błękitem oraz ciemnym, głębokim odcieniem metalizowanej miedzi.
Podczas FashionPhilosophy Fashion Week PolandMichał Szulc zaprezentował swoją najnowszą kolekcję STATUES na wiosnę-lato 2014. Projektant w tym sezonie postawił na zestawienia kontrastów, zarówno w przypadku faktur tkanin, jak i sylwetek. Szulc proponuje całkowicie odległe formy: od ubrań skonturowanych ekstremalnie blisko ciała, po obszerne over-size’y, a nawet fasony niemal groteskowo powiększone. Uwagę zwracają także dopracowane detale. Kieszenie występują w różnej formie i wielkości: jako wąskie, cięte lamówki oraz powiększone i przestrzenne, które sprawiają wrażenie doklejonych do sylwetek.

„Głównym motywem kolekcji STATUES jest gra proporcjami sylwetki w połączeniu z graficznymi detalami oraz modele zaprojektowane na bazie odwróconej figury trójkąta. Ubrania z tej linii idealnie sprawdzą się do noszenia w warstwowych zestawach” – tak o swojej najnowszej kolekcji mówi projektant Michał Szulc.

Po raz pierwszy w kolekcji Michała Szulca na T-shirt’ach i koszulach została wykorzystana technika druku cyfrowego. Projektant zaprezentował także specjalnie przygotowane na potrzeby kolekcji bawełniane swetry. Jednak wspólnym motywem, który dominuje w całej linii jest przeskalowane „V” oraz dopracowane, geometryczne cięcia. Tkaniny, które zastosowano w kolekcji to miękkie bawełny o różnorodnej grubości, denim oraz drukowane satyny, dla których idealną przeciwwagę stanowi delikatna siatka z błyszcząca nitką. Uzupełnienie kolekcji stanowi biało-czarna żakardowa tkanina w charakterystyczny wzór „plusa”, który po raz pierwszy pojawia się u Szulca.

Kolekcja została bardzo zróżnicowana i rozbudowana do 30 sylwetek: sukienki w długości 7/8 połączone z płaszczami, tuniki o różnej długości, jak również, topy, koszule oraz spodnie. To wszystko stanowi kompletną propozycję na sezon wiosna-lato 2014.