Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

www.horseckajewelry.com
www.horseckajewelry.com
5 lipca 2012 in Moda i uroda by Dominika Zasłona

Straszna czaszka

Motyw czaszki jest bardzo stary i ma piękne (i straszne) tradycje: memento mori.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Długo opierałam się czaszce w obawie, że jest straszna, że jest nieprzyjemna, że budzi same złe skojarzenia i nie oznacza nic dobrego… Ale dziś, gdy to piszę, mam na nadgarstku trzy bransoletki z czachami.

Najpierw urzekł mnie znak rozpoznawczy, jaki znalazłam na mojej torbie, Piotra Czachora- czaszka i otwarte nożyczki (w modelach dziecięcych podobno jest serce)… Potem chustki w Reykjavik District (czarno-białe, małe, dyskretne czaszki), a potem czaszki były wszędzie.

Choć pierwsze skojarzenia, poza śmiercią oczywiście, to ekstremalnie droga i luksusowa czaszka Damiena Hirsta oraz czaszki Alexandra McQueen. Bardzo cenię twórczość obydwu panów , więc czemu miałabym czaszki nie mieć?

Od niedawna dostępna jest nowa kolekcja biżuterii z pracowni Horsecka Jewelry,  inspirowana twórczością właśnie Alexandra McQueena, która nazywa się BLMQ (Be Like McQueen).

Jej motywem przewodnim są czaszki w zaskakujących mariażach z elegancją agatu krystalicznego, cytrynów, aqua aura, lapis lazuli i, ukochanych przez projektantkę, naturalnych pereł. Tradycją marki jest to, że wszystkie elementy zostały wykonane ręcznie z dbałością o każdy detal.

www.horseckajewelry.com

www.horseckajewelry.com / więcej zdjęć w galerii

A jeśli ktoś woli bardziej skromną wersję czaszek, to na pewno znajdzie je w Mokobelle (bransoletki z kulek z czaszkami) www.mokobelle.pl

Lub w By the way – szeroki wybór kolorystyczny (do znalezienia na facebooku lub www.casilusi.com)

Nie bójcie się!

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI