Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Swatch i Joana Vasconcelos tworzą wyjątkowy zegarek

9 listopada 2015 in Moda i uroda by redakcja
Z okazji 56. Międzynarodowej Wystawy Sztuki „La Biennale di Venezia” znana współczesna artystka Joana Vasconcelos stworzyła dla firmy Swatch niezwykłą i urzekającą instalację Giardino dell’ Eden.

Swatch i Joana Vasconcelos spotkali się ponownie, a efektem ich artystycznej współpracy jest LOOKSEASY, wyjątkowy zegarek specjalny w limitowanej edycji. Składa on hołd ponadczasowej elegancji i kunsztowi rzemiosła – to jedyny zegarek z kolekcji Art Special, który zawiera ręcznie wykonane elementy.

Joana Vasconcelos współpracowała przy tym unikalnym projekcie z rzemieślnikami z północnej Portugalii, którzy specjalizują się w starej technice filigranu. Na podstawie szkicu artystki rzemieślnicy własnoręcznie stworzyli każdą z tarczy zegarków dostępnych w limitowanej edycji w liczbie 999 sztuk. Na potrzeby tego projektu użyli oni zaawansowaną technikę filigranu, która pozwoliła na osiągnięcie niezwykłej delikatności i lekkości. Następnie każdy z zegarków został ręcznie złożony przez wyspecjalizowanych zegarmistrzów Swatch – prawdziwy majstersztyk!
sc01_15_swatch_art_special_joana_vasconcelos_Print

– Z dużą radością – powiedziała Joana Vasconcelos – przyjęłam wyzwanie Swatch, aby stworzyć zegarek, który będzie można nosić na co dzień. Moje prace w dużej mierze wykorzystują techniki rzemieślnicze w połączeniu z materiałami przemysłowymi i ukazują swoistą koncepcję luksusu: przekształcam przedmioty codziennego użytku w dzieła sztuki. Jestem szczęśliwa, że dzięki współpracy z firmą Swatch, moją sztukę można doświadczać codziennie, w każdej chwili.

W skład kompletu LOOKSEASY Joany Vasconcelos wchodzi zegarek i specjalne opakowanie, które przywodzi na myśl pudełko z luksusową biżuterią. Opakowanie z czarnego, aksamitnego materiału zachwyca złocistym wnętrzem i intryguje zewnętrznym okienkiem, z którego widać tarczę zegarka.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI