Swatch i Joana Vasconcelos tworzą wyjątkowy zegarek

Z okazji 56. Międzynarodowej Wystawy Sztuki „La Biennale di Venezia” znana współczesna artystka Joana Vasconcelos stworzyła dla firmy Swatch niezwykłą i urzekającą instalację Giardino dell’ Eden.
Swatch i Joana Vasconcelos spotkali się ponownie, a efektem ich artystycznej współpracy jest LOOKSEASY, wyjątkowy zegarek specjalny w limitowanej edycji. Składa on hołd ponadczasowej elegancji i kunsztowi rzemiosła – to jedyny zegarek z kolekcji Art Special, który zawiera ręcznie wykonane elementy.

reklama

Joana Vasconcelos współpracowała przy tym unikalnym projekcie z rzemieślnikami z północnej Portugalii, którzy specjalizują się w starej technice filigranu. Na podstawie szkicu artystki rzemieślnicy własnoręcznie stworzyli każdą z tarczy zegarków dostępnych w limitowanej edycji w liczbie 999 sztuk. Na potrzeby tego projektu użyli oni zaawansowaną technikę filigranu, która pozwoliła na osiągnięcie niezwykłej delikatności i lekkości. Następnie każdy z zegarków został ręcznie złożony przez wyspecjalizowanych zegarmistrzów Swatch – prawdziwy majstersztyk!
sc01_15_swatch_art_special_joana_vasconcelos_Print

– Z dużą radością – powiedziała Joana Vasconcelos – przyjęłam wyzwanie Swatch, aby stworzyć zegarek, który będzie można nosić na co dzień. Moje prace w dużej mierze wykorzystują techniki rzemieślnicze w połączeniu z materiałami przemysłowymi i ukazują swoistą koncepcję luksusu: przekształcam przedmioty codziennego użytku w dzieła sztuki. Jestem szczęśliwa, że dzięki współpracy z firmą Swatch, moją sztukę można doświadczać codziennie, w każdej chwili.

W skład kompletu LOOKSEASY Joany Vasconcelos wchodzi zegarek i specjalne opakowanie, które przywodzi na myśl pudełko z luksusową biżuterią. Opakowanie z czarnego, aksamitnego materiału zachwyca złocistym wnętrzem i intryguje zewnętrznym okienkiem, z którego widać tarczę zegarka.

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');