Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Swatch i Joana Vasconcelos tworzą wyjątkowy zegarek

9 listopada 2015 in Moda i uroda by redakcja
Z okazji 56. Międzynarodowej Wystawy Sztuki „La Biennale di Venezia” znana współczesna artystka Joana Vasconcelos stworzyła dla firmy Swatch niezwykłą i urzekającą instalację Giardino dell’ Eden.

Swatch i Joana Vasconcelos spotkali się ponownie, a efektem ich artystycznej współpracy jest LOOKSEASY, wyjątkowy zegarek specjalny w limitowanej edycji. Składa on hołd ponadczasowej elegancji i kunsztowi rzemiosła – to jedyny zegarek z kolekcji Art Special, który zawiera ręcznie wykonane elementy.

Joana Vasconcelos współpracowała przy tym unikalnym projekcie z rzemieślnikami z północnej Portugalii, którzy specjalizują się w starej technice filigranu. Na podstawie szkicu artystki rzemieślnicy własnoręcznie stworzyli każdą z tarczy zegarków dostępnych w limitowanej edycji w liczbie 999 sztuk. Na potrzeby tego projektu użyli oni zaawansowaną technikę filigranu, która pozwoliła na osiągnięcie niezwykłej delikatności i lekkości. Następnie każdy z zegarków został ręcznie złożony przez wyspecjalizowanych zegarmistrzów Swatch – prawdziwy majstersztyk!
sc01_15_swatch_art_special_joana_vasconcelos_Print

– Z dużą radością – powiedziała Joana Vasconcelos – przyjęłam wyzwanie Swatch, aby stworzyć zegarek, który będzie można nosić na co dzień. Moje prace w dużej mierze wykorzystują techniki rzemieślnicze w połączeniu z materiałami przemysłowymi i ukazują swoistą koncepcję luksusu: przekształcam przedmioty codziennego użytku w dzieła sztuki. Jestem szczęśliwa, że dzięki współpracy z firmą Swatch, moją sztukę można doświadczać codziennie, w każdej chwili.

W skład kompletu LOOKSEASY Joany Vasconcelos wchodzi zegarek i specjalne opakowanie, które przywodzi na myśl pudełko z luksusową biżuterią. Opakowanie z czarnego, aksamitnego materiału zachwyca złocistym wnętrzem i intryguje zewnętrznym okienkiem, z którego widać tarczę zegarka.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI