Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

sc01_15_swatch_art_special_joana_vasconcelos_Print
9 listopada 2015 in Moda i uroda by redakcja

Swatch i Joana Vasconcelos tworzą wyjątkowy zegarek

Z okazji 56. Międzynarodowej Wystawy Sztuki „La Biennale di Venezia” znana współczesna artystka Joana Vasconcelos stworzyła dla firmy Swatch niezwykłą i urzekającą instalację Giardino dell’ Eden.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Swatch i Joana Vasconcelos spotkali się ponownie, a efektem ich artystycznej współpracy jest LOOKSEASY, wyjątkowy zegarek specjalny w limitowanej edycji. Składa on hołd ponadczasowej elegancji i kunsztowi rzemiosła – to jedyny zegarek z kolekcji Art Special, który zawiera ręcznie wykonane elementy.

Joana Vasconcelos współpracowała przy tym unikalnym projekcie z rzemieślnikami z północnej Portugalii, którzy specjalizują się w starej technice filigranu. Na podstawie szkicu artystki rzemieślnicy własnoręcznie stworzyli każdą z tarczy zegarków dostępnych w limitowanej edycji w liczbie 999 sztuk. Na potrzeby tego projektu użyli oni zaawansowaną technikę filigranu, która pozwoliła na osiągnięcie niezwykłej delikatności i lekkości. Następnie każdy z zegarków został ręcznie złożony przez wyspecjalizowanych zegarmistrzów Swatch – prawdziwy majstersztyk!
sc01_15_swatch_art_special_joana_vasconcelos_Print

– Z dużą radością – powiedziała Joana Vasconcelos – przyjęłam wyzwanie Swatch, aby stworzyć zegarek, który będzie można nosić na co dzień. Moje prace w dużej mierze wykorzystują techniki rzemieślnicze w połączeniu z materiałami przemysłowymi i ukazują swoistą koncepcję luksusu: przekształcam przedmioty codziennego użytku w dzieła sztuki. Jestem szczęśliwa, że dzięki współpracy z firmą Swatch, moją sztukę można doświadczać codziennie, w każdej chwili.

W skład kompletu LOOKSEASY Joany Vasconcelos wchodzi zegarek i specjalne opakowanie, które przywodzi na myśl pudełko z luksusową biżuterią. Opakowanie z czarnego, aksamitnego materiału zachwyca złocistym wnętrzem i intryguje zewnętrznym okienkiem, z którego widać tarczę zegarka.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI