Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
30 grudnia 2011 in Moda i uroda by Anna Orłowska

Sylwestrowe know-how

Przez cały rok wykonujemy setki makijaży. Tu błyszczyk, tu róż, tu pomadka. Nie ukrywajmy jednak, że najbardziej kochamy makijaże na te specjalne okazje.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

A może to tylko ja tak myślę? Często jednak zdarza się, że bardzo się starając jesteśmy w stanie przedobrzyć a zatem i przekłamać wizję i efekt? A co to znaczy, właśnie wam opowiem.

Na sylwestrowy bal nie próbujcie robić tego, czego nigdy wcześniej nie próbowałyście w makijażu. Gdy staramy się za bardzo, to nawet pędzel może nam się osunąć :). Nie ma konieczności aby makijaż sylwestrowy drastycznie różnił się od tego codziennego. Co prawda dobrze by było, aby równoważył naszą kreację lub był jej dopełnieniem, lecz jak tu się umalować gdy kreacja wygląda jak ogon z rybich łusek. Właśnie wtedy należałoby wykonać makijaż delikatniejszy. Do tego najlepiej sprawdzą się złote cienie w żelu naniesione opuszkiem palca na powiekę, kości policzkowe i usta a będą ciekawym uzupełnieniem kreacji. Odrobina czarnego cienia, ołówka lub linera w zewnętrznym kąciku oka podkreśli całość. Dla nieco klasyczniejszych zwolenniczek małej czarnej lub małej białej na zakończenie roku 2011 proponowałabym klasyczny smoky eyes. Pamiętajmy o tym, że smoky eyes to czarne i brązowe cienie przenikające się na powiekach dające efekt zamglonego spojrzenia. Oczy w tej tonacji powinny zostać uzupełnione muśnięciem naturalnego różu i beżową pomadką.

Jeśli Twój strój jest nieco skromniejszy, możesz swój sylwestrowy look „podrasować” makijażem kreacyjnym. W tym wypadku użyłabym czerwonej pomadki, jasnych matowych cieni na powiece i czarnego eyelinera. Jeśli masz wprawę możesz pokusić się o doklejenie kępek rzęs. Tego typu makijaż przyciąga uwagę w równym stopniu do oka jak i do ust. Jednocześnie wzbogaca i upiększa nieco skromniejszą kreację.

Jeśli na codzień nie używacie prawie w ogóle makijażu, nie próbujcie zmieniać się na siłę. Nasza „druga twarz” to przemyślana i konsekwentna manipulacja naszym wizerunkiem. Niech ten ostatni dzień w roku nie stanie się  czymś sztucznym i dla Was nieprawdziwym a naukę makijażu pozostawcie na Nowy Rok. Wszystkiego najlepszego!


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI