Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Sylwetka projektanta: Bartosz Malewicz

redakcja
b42bce78d7
7 maja 2013 in Moda i uroda by redakcja
Absolwent warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Podczas gali dyplomowej uczelni jego kolekcja zyskała miano „Debiutu Roku”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dzięki charakterystycznemu stylowi jego prace były ukazywane w wielu prestiżowych magazynach. Jako jeden z 5 polskich projektantów brał udział w jednym z ostatnich tygodni mody w Berlinie. Bartosz Malewicz wierzy, że pogłębianie świadomości w procesie tworzenia, pozwala na pozbycie się wszelkich barier umysłu. Natomiast wykorzystanie bogactw wyobraźni i możliwości ludzkiego wnętrza umożliwia rozwój, pozwalając na utrzymanie najwyższej jakości. 

 Co było pierwszą rzeczą, jaką zaprojektowałeś, skąd pomysł na własną markę?

Już w dzieciństwie, w wieku około 9 lat dokonałem „małej dekonstrukcji” w szafie u rodziców.  Wtedy powstał mój pierwszy projekt, już od dzieciństwa ciągnęło mnie w tym kierunku.  Nie był to oczywisty wybór po ukończeniu szkoły średniej, jednak zdecydowałem się na naukę  w MSKiPU (Międzynarodowa Szkołą Kostiumografii i Projektowania Ubioru). Następne decyzje przyszły same, wiedziałem, że chcę stworzyć coś swojego.

Skąd czerpiesz inspirację do nowych kolekcji?

Inspiracje bywają różne, nawet nietypowe rzeczy przynoszą natchnienie do projektowania. Często jest to sztuka, architektura, czasem ludzie, relacje między nimi, ich dialogi.  W każdej kolekcji jest jakiś motyw przewodni, ale zdarza się również, że niektóre rzeczy mają dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ były tworzone pod wpływem konkretnych emocji.

Co jest dla Ciebie najistotniejsze przy powstawaniu kolekcji?

W projektowaniu i tworzeniu ważne jest dla mnie, by w 99 procentach czuć, że efekt końcowy jest satysfakcjonujący. Każdy etap jest niezwykle istotny, począwszy od pierwszych rysunków, do odszycia gotowej rzeczy. Staram się we wszystkim uczestniczyć, by mieć pewność, że wszystko wypadnie tak, jak tego oczekuję. Sam wybieram tkaniny i dodatki, uczestniczę w tworzeniu prototypów.

Z jakich materiałów szyte są Twoje ubrania?

Używam głównie materiałów naturalnych, jednak czasem zdarzają się syntetyki, muszą mieć one jednak przemyślane znaczenie w kolekcji. Tkaniny dobrej jakości są niezwykle istotne. Korzystniej się prezentują, lepiej się je użytkuje. Szyję w Polsce, w swojej szwalni, która od jakiegoś czasu jest przekształcana i modernizowana, tak, by praca była sprawna. Szycie w Polsce ułatwia produkcje i daje możliwość większej kontroli nad powstającymi rzeczami.

 Jak opisałbyś kobietę Bartosza Malewicza?

Przede wszystkim jest to kobieta świadoma otaczającego nas świata, nowoczesna, otwarta na rozwój i zmiany. Geometryczne fasony podkreślają przebojową naturę i indywidualizm, natomiast wysokiej jakości tkaniny zapewniają komfort i satysfakcję.

Jak oceniasz polski przemysł modowy i jak widzisz jego przyszłość?

Nasz rynek jest ciekawym zjawiskiem, gdyż tak naprawdę dopiero się tworzy i rozwija. Jest zatem jeszcze nienasycony, można kreować tutaj nowe trendy i być ich prekursorem. Polski rynek modowy zaczął rozwijać się stosunkowo późno. W tej chwili kwitnie, mam więc nadzieję, że niedługo osoby pracujące na swój sukces, zbiorą obfite plony.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI