Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Sylwetka projektanta: Herzlich Willkommen

redakcja
ec57bb4ed5
29 marca 2013 in Moda i uroda by redakcja
Herzlich Willkommen to młoda warszawska marka stworzona przez Alicję Saar i Małgorzatę Wójcicką - absolwentki Łodzkiej ASP. Projektantki tworzą ubrania wyjątkowe, ich kolekcja to wynik podobnych wizji i pasji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W kolekcji uwagę zwraca niekonwencjonalne podejście do tkanin i materiałów.   Herzlich Willkommen korzysta z prostych form, nawiązujących w dyskretny sposób do ubrań sportowych. Pragną osiągnąć idealne połączenie mody ulicznej z elegancją.  Poszukując współczesnego piękna i indywidualności, używają tkanin z wzorami własnego projektu.

Co było pierwszą rzeczą jaką zaprojektowałyście?

Była to kolekcja kostiumów kąpielowych na sezon wiosna/lato 2012. Seria strojów jednoczęściowych w całości pokrytych nadrukami naszego autorstwa. Pojawiły się przede wszystkim motywy faktur i materiałów niekojarzących się z typowymi plażowymi wzorami, jak i pejzaże – głównie górskie  i miejskie.

Skąd czerpiecie inspirację do nowych kolekcji?

Inspiracją może być dla nas wszystko, czerpiemy z kultury, sztuki i architektury. Przetwarzamy trendy i bawimy się konwencjami różnych stylów w modzie. Charakterystyczne dla naszych ubrań są nadruki, które same w sobie są bardzo ciekawym i inspirującym tworzywem. Fotograficzna jakość i nowe technologie drukowania dają duże pole do popisu dla projektanta. Staramy się wykorzystywać  te możliwości w niekonwencjonalny sposób, bawiąc się formą ubrań i funkcją druku.

Kim jest kobieta Herzlich Willkommen?

Kobieta Herzlich Willkommen to nie fantazja o nimfie czy damie, to kobieta z krwi i kości,  żyjąca tu i teraz. Jest inteligentna, pewna siebie i swojej seksualności. Na pewno jest osobą nowoczesną, ceniącą sobie wygodę i praktyczne rozwiązania. Stroni od mainstreamu,  jednocześnie nie bojąc się cytatów z pop kultury. Musi być to osoba z poczuciem humoru, mająca dystans do siebie i otoczenia.

Jak oceniacie zjawisko młodej, polskiej mody?

Pojawia się coraz więcej młodych, bardzo zdolnych projektantów, którzy myślą o modzie
w nowoczesny sposób. Nie projektują satynowych kreacji na bale i gale, tylko koncentrują się
na tworzeniu ubrań praktycznych, miejskich i codziennych, przeznaczonych, również w cenowym sensie, dla normalnych ludzi. Myśląc o modzie polskiej mamy przed sobą obraz marek, których ubrania są odważne, dobrze wykonane i praktyczne. Może to trochę za duży optymizm, ale myślimy, że zmierzamy w dobrym kierunku.

 

Ubrania marki Herzlich Willkommen są dostępne na SHWRM.PL.

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI