Szkarłatna podeszwa od Louboutin’a

Christian Louboutin to chyba najbardziej uznany kreator butów. Jego projekty
nosiły juz chyba wszystkie znaczące gwiazdy, a prawie każda kobieta marzy o
słynnych butach na czerwonej podeszwie. Ja też marzę o takich butach, ale to
życzenie na razie pozostaje w sferze marzeń…

Ostatnio znalazłam w sieci bajkowe buty od Loubutine’a : model Fifi. To buty dla prawdziwych księżniczek: 10 centymetrowe szpilki, całe obsypane kryształkami i oczywiście osławiona już czerwona podeszwa. Buty można kupić w warszawskim salonie Moliera 2. Cena, niestety jest też tylko dla księżniczek, -10 450zł!

Louboutin, model Fifi

Tutaj należałoby się zastanowić dlaczego mamy płacić tak dużo za buty na niebotycznych obcasach, które choć niezwykle efektowne bywają sprawcami cierpienia kobiet? Otóż smutna prawda jest taka, że w takich drogich zrobionych przez specjalistę butach nie będziesz się chwiać, łatwiej w nich będzie wytrzymać (bo są dobrze wyprofilowane), buty dobrej jakości dłużej posłużą (to już brzmi jak banał). Jeśli nadal marzysz o luksusowych butach, to na pocieszenie mogę dodać, że „zwyczajne” modele kosztują dużo mniej (choć nadal dużo).

A jeśli, jak Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście” kochasz buty, to może skusisz się na książkę wielkiego mistrza? Opisuje pracę największego z szewców dla domów mody Chanel czy Yves Saint Laurent, jego współpracę z Davidem Lynchem i oczywiście zawiera dużo zdjęć butów! Cena ksiązki to ok. 100$ (np. na www.amazon.com ).

Zamiast kolejnej pary szpilek, może zafunduję sobie całą kolekcję Louboutine’a … chociażby na papierze :).