Szwedzka moda na WFW

Podczas jesiennej edycji Warsaw Fashion Weekend, która odbędzie się już 5-6 października będzie okazja do zobaczenia z bliska triumfującej na świecie mody szwedzkiej.

Swedish Fashion Miracle to właśnie hasło tej edycji, oznaczające ogromną ekspansję marek szwedzkich na światowe rynki mody.

reklama

W Polsce dostępne są i powodzeniem cieszą się ubrania marki Filippa K, COS czy Acne, wejście na polski rynek szykuje Polarn O. Pyret. Światowe rynki podbija znana i w Polsce Dagmar, Tiger of Sweden, J. Lindeberg, a także Camilla Norrback, Ida Sjöstedt i Julian Red czy młodzieżowe Monki. Nazwiska i nazwy marek można by mnożyć.

Podczas Warsaw Fashion Weekend będzie okazja do zapoznania się z niektórymi z nich. Swoje pokazy zapowiedziały takie marki i projektanci, jak FILIPPA K utożsamiana ze stylem, prostotą, doskonałą formą; EWA I WALLA, czyli bajkowe zestawienia, połączenie tradycyjnego życia na szwedzkiej farmie, Haute Couture i stylu romantycznego; Sexy by Sweden – wygodne ubrania dobrej jakości dla młodych kobiet; L’HOMME ROUGE ubrania i dodatki o klasycznym designie oraz wysokiej jakości; Stenströms marka, która stała się jedną z najbardziej znanych i szanowanych marek w Szwecji, przez lata marka ta dostarczała ubrania rodzinie królewskiej; SVENSK – marka wysokiej jakości ubrań organicznych i ekologicznych recyklingująca stare ubrania; Dry Lake & Sugarfree Shoes proponująca ubrania dla odważnych kobiet; Sofiifi charakteryzująca się ekskluzywną, ponadczasowa jakością; Vintage by Fé- marka adresowana do kobiet w każdym wieku, ładne, oryginalne rzeczy z nutką vintage, wykonane z naturalnych surowców; NIC & MEL – męski odpowiednik Vintage by Fé, akcesoria dla chłopców i mężczyzn; Oscar Jacobson – moda męska, ubrania golfowe, stylowe ubrania dla mężczyzn w każdym wieku; Mes Dames – kobiecość, zmysłowość, elegancja, brania dla kobiet z charakterem; BY MALINA – przede wszystkim sukienki z odważnymi, kolorowymi, romantycznymi nadrukami.