Trend na lato: odsłoń brzuch!

ACNE, materiały prasowe

Odkryty brzuch to jeden z najważniejszych trendów lata 2012. Jest on kontrowersyjny i niełatwy. Nie dla każdego i nie na każdą okazję. Trudno zaadaptować go też do biurowego życia…

reklama

Odkryty brzuch nie razi na plaży, u egzotycznych tancerek, u dziewczyn poniżej 18 roku życia (choć nie wydaje się stosowny u kilkulatek, a to też można zaobserwować). Na sezon wiosna/lato 2012 projektanci przygotowali nam niespodziankę i krótkie topy (przypominające bieliznę) znajdziemy w wielu kolekcjach.

Są u Prady (to inspiracja latami 50.) i jest to raczej elegancka wersja tego trendu. Co ważne, pępek pozostaje zakryty. Odkrywamy jedynie pas ciała powyżej pępka, a poniżej linii biustu. Emilio Pucci to wersja cygańska trendu – długie szerokie spódnice, a do nich ultra krótkie bluzeczki. Włoską wersję tego „odkrycia” znajdziemy u Dolce & Gabbana, a sportową u Acne. Na naszym polskim podwórku topy-staniki pojawiły się w kolekcji Zuo Corp.

To niełatwy, choć silny trend, raczej dla odważnych. Na pewno warto już teraz poćwiczyć, żeby chociaż podczas wakacji móc się zaprezentować w tej odsłonie.

Prada, s/s 2012 / więcej zdjęć w galerii