Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

United Nude
United Nude
28 września 2011 in Moda i uroda by Aleksandra Mijakoska

United Nude-architektonicznie piękne buty

O tym, że buty to prawdziwie fascynujący temat, nie muszę was przekonywać. Tym razem pragnę zwrócić na markę United Nude.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Historia marki jest niezwykle romantyczna. Holenderski architekt Rem D. Koolhaas, pod wpływem emocji związanych z zawodem miłosnym, chciał  stworzyć buty unikalne, o czystej formie, podkreślające piękno kobiecych stóp.  Buty o enigmatycznej nazwie „Möbius” miały być tylko  dowodem miłości, lecz stały się również symbolem ultranowoczesności w modzie. Współtwórca marki jest również Brytyjczyk Ghalahad Clark’s, którego nazwisko jest słusznie kojarzone z marką super wygodnych, klasycznych butów.

United Nude nie odwołuje się jednak do klasycznych form w obuwnictwie. Są one bardzo nowoczesne i futurystyczne. Ich niecodzienna forma, oryginalne obcasy czy zapięcia wzbudzają zachwyt nie tylko wśród wielbicieli mody, lecz również wśród znawców designu. Niezwykła forma i konstrukcja butów jest efektem pracy multikulturowego zespołu projektantów, których wyobraźnia nie zna żadnych granic czy norm.

Mi szczególnie podoba się model o wdzięcznej nazwie FOLD. Buty, wykonane z gumowej tkaniny w prążki, łączą w sobie nowoczesność z inspiracjami etnicznymi. Z jednej strony prezentują niezwykle czystą, graficzna formę, a z drugiej wzbudzają skojarzenie z  meksykański ponczami czy łowickimi pasiakami.

Lubię United Nude jeszcze z jednego powodu – większość modeli dostępna jest zarówno w wersji na niebotycznie wysokim, średnim, jak również płaskim obcasie.

Jeżeli was również intrygują projekty United Nude,  to polecam  stronę internetową marki . Znaleźć ( i kupić) tam można buty z naprawdę innej, kosmicznej bajki!


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI