Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

kosmetyki
25 marca 2013 in Moda i uroda by redakcja

Uważaj na przeterminowane kosmetyki

Przeterminowany jogurt od razu ląduje w koszu na śmieci, tak samo jest z innymi produktami spożywczymi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Niestety wobec kosmetyków jesteśmy bardzo wyrozumiałe i używamy ich nawet gdy termin ważności dawno już minął, nie zwracając uwagi na konsekwencje.

Dlaczego używamy przeterminowanych kosmetyków?

Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze przywiązujemy się do ulubionych kosmetyków zwłaszcza jeśli dany produkt został wycofany z rynku.

Po drugie często żałujemy pieniędzy, które wydałyśmy na dany kosmetyk i używamy go nawet jeśli dawno minął jego termin przydatności.

Kolejnym argumentem to, że użycie przeterminowanego kosmetyku nie zawsze ma przykre konsekwencje. O ile wypicie przeterminowanego mleka skończyłoby się sensacjami żołądkowymi to już popsikanie się perfumami, które mają dziesięć lat nie zawsze zakończy się wysypką.

Wiele kosmetyków przechowujemy też z sentymentu, perfumy, które towarzyszyły nam w dniu ślubu, szminka z pierwszej randki na pewno przywołują wspomnienia ale niekoniecznie musimy ich uzywać.

Musimy jednak wiedzieć, że używanie przeterminowanych kosmetyków może mieć przykre konsekwencje a pieniądze wydane na leczeniu kilkukrotnie przewyższą wartość kosmetyku.

Jak poznać, że kosmetyk jest przeterminowany?

Oprócz daty ważności kosmetyku powinnyśmy zwracać uwaga na następujące objawy:

-zmiana koloru

-zmiana zapachu

-rozwarstwienie się

-zmiana gęstości

-pojawienie się grudek

-zmętnienie

-wyschnięcie

-pojawienie się osadu.

Konsekwencje używania przeterminowanych kosmetyków

Używanie przeterminowanych kosmetyków może mieć bardzo przykre konsekwencje. Przeterminowany krem i perfumy mogą podrażnić skórę, spowodować pojawienie się wysypki i zaczerwienienie skóry a także uczulić. Pomadki i błyszczyki mogą spowodować stany zapalne skóry wokół ust. Bardzo groźne konsekwencje ma używanie kosmetyków do oczu, które dawno są po terminie. Mogą doprowadzić do łzawienia oczu, osłabienia rzęs, podrażnienia, pieczenia a nawet do zapalenia spojówek.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI