Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

shutterstock
shutterstock
25 października 2013 in Moda i uroda by redakcja

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat farbowania włosów

Wiele kobiet wszelkie zmiany w życiu odzwierciedla w zmienianej równocześnie fryzurze. Czasami jest to zmiana ciecia, a czasami koloru. Bez względu na to, czy całkowicie zmieniasz kolor włosów czy jedynie ich odcień, zawsze zachowaj szczególna ostrożność. Nieudana koloryzacja może, bowiem skutkować poważnymi zniszczeniami w strukturze włosa. O czym musisz koniecznie pamiętać?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
  1. Postaraj się ochronić skórę. Bardzo dobrze w tej roli sprawuje się tłusty krem, dzięki któremu na skórze nie będzie przebarwień od farby. Jeżeli jednak zdarzy się, że ubrudzisz skórę, to rozwiązanie problemu powinien przynieść peeling, który usunie przebarwiony naskórek.
  2.  Zawsze farbuj nieumyte włosy, ponieważ znajduje się na nich sebum wydzielone przez gruczoły łojowe. Pozbycie się takiej osłony sprawi, że chemia zawarta w farbie zniszczy włosy.
  3. Staraj się wybierać delikatne farby, zwłaszcza, jeżeli koloryzacja włosów jest częstym zabiegiem. Pomocna może być delikatna farba do włosów bez amoniaku lub farba ziołowa. Amoniak zawarty w farbach ma na celu rozpulchnić włos, czyli podważyć łuski na tyle, by mógł wniknąć nowy pigment. Konieczne jest zadbanie o pozamykanie łusek. Nieumiejętna pielęgnacja po koloryzacji objawia się szorstkimi i suchymi włosami. Farbując włosy w domu lepiej jest wybierać farby bez amoniaku np. Loreal.
  4. Podczas koloryzacji nie przykrywaj głowy folią, ponieważ farba musi się utleniać. Utlenianie się jest procesem koniecznym do tego by zaszła prawidłowa reakcja chemiczna. Skóra głowy również musi oddychać, dzięki temu minimalizujesz ryzyko podrażnień.
  5. Zawsze użyj balsamu po koloryzacji. Odżywcza maska dołączona do opakowania farby pozwala odżywić włosy. Balsam doskonale się sprawdzi, jeśli przykryjesz głowę foliowym czepkiem i owiniesz ciepłym ręcznikiem. Ciepło sprawi, że łuski otworzą się, zaś składniki odżywki wnikną głębiej. Niedomknięte łuski prowadzą do szybkiej utraty koloru i zniszczenia włosa. Jeśli pofarbowane włosy brudzą poduszkę i ręczniki lub kolor mocno wypłukuje się z pasm to znak, że nie domknęłaś łusek. Koniecznie musisz jak najszybciej użyć preparatu, który je domknie.

Obecnie wiodące jest przekonanie, że nie należy drastycznie zmieniać koloru włosów, powinien on współgrać z karnacją skóry i tęczówka oka. Najlepiej, jeżeli fryzura delikatnie podkreśla urodę i wygląda bardzo naturalnie.

 

 

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI