Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

ilustracja_VICHY-2
25 września 2013 in Moda i uroda by redakcja

Wygraj z Vichy 15000 na realizację marzeń!

Kobieta aktywna, świadoma swoich zalet, akceptująca siebie i pewna swojej wartości, o zadbanym ciele i o pięknym wnętrzu… Zwykle postrzegamy tak gwiazdy filmowe-tymczasem opis ten pasuje do wielu kobiet po pięćdziesiątce!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Menopauza to przełomowy moment w życiu kobiety. Mając za sobą lata najbardziej intensywnej pracy zawodowej i obowiązki związane z wychowywaniem dzieci, staje ona zwykle przed pytaniem: co dalej?  Radość  z większej ilości wolnego czasu psują jednak często obawy związane z pogarszaniem się stanu zdrowia i samopoczucia. Ale lekarze i psycholodzy przekonują, że menopauza może oznaczać  dla kobiety początek lepszej połowy życia – w zasięgu współczesnej medycyny leży bowiem sprawienie,  by czas po pięćdziesiątce był równie komfortowy jak wcześniejsze etapy życia kobiety. W dodatku właśnie wtedy można zrealizować marzenia i plany odkładane dotychczas na później. Nowe studia, kurs tańca, zaangażowanie w działalność społeczną, podróże? A czemu nie?

Bardzo wiele jednak zależy od samych kobiet i ich gotowości do wprowadzenia w życie pozytywnych zmian.  Aby wesprzeć dojrzałe kobiety, marka Vichy zainicjowała akcję edukacyjną o menopauzie. Ambicją twórców kampanii NeoKobieta jest zmiana postrzegania kobiet w wieku dojrzałym – zarówno przez nie same, jak i przez otaczających je ludzi. Główny cel kampanii? Uświadomić dojrzałym paniom, że każda z nich może być spełnioną i szczęśliwą NeoKobietą – pewną swojej wartości, świadomą swoich potrzeb i możliwości optymistką.

W ramach kampanii NeoKobieta dużo się dzieje: organizowane są edukacyjne kongresy dla farmaceutek i farmaceutów, by lepiej służyli radą pacjentkom w okresie menopauzy; na uniwersytetach trzeciego wieku dermatolodzy, ginekolodzy i seksuolodzy prowadzą cykl otwartych wykładów na temat menopauzy.  Specjalnie dla kobiet zainteresowanych kampania działa też strona internetowa www.neokobieta.pl, z poradami specjalistów i forum, na którym można podzielić się doświadczeniami i poznać osoby o podobnych pasjach i zainteresowaniach.

 

NEOKOBIETA_KONKURS

Zwierciadlo_regulamin_konkurs_VICHY


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI