Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

XIII OFF Fashion – znamy program wydarzeń

redakcja
plakat_OffFashion
17 kwietnia 2013 in Moda i uroda by redakcja
Poznaliśmy program wiosennej edycji Międzynarodowego Konkursu dla projektantów i entuzjastów Mody OFF Fashion, imprezy, która promuje młodych awangardowych designerów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entujastów Mody OFF Fashion daje projektantom szanse na pokazanie osobistego spojrzenia na modę poprzez pryzmat zadanego przez organizatorów hasła. W tym roku jest to hasło „Ambasadorzy” zainspirowane przez malarskie arcydzieło Hansa Holbeina. Prace designerów będą więc „ambasadorami” ich indywidualizmu i wypracowanego stylu, a także wypadkową inspiracji kulturą i tradycją regionów, których są reprezentantami.

Zanim podczas konkursowego weekendu 24-25 maja i kończącej go Gali Finałowej  przyznane zostaną nagrody OFF Fashion, warto będzie pojawić się w Kielcach dla innych atrakcji. 17., 18. i 21. maja będą tam trwały wydarzenia poprzedzające wielki finał. W Galerii Winda otwarta zostanie wystawa prac utalentowanej projektantki Haliny Mrożek (17.05, godz. 19:00), a w Galerii Handlowej Echo (18.05, godz. 16:00 i 18:00) pokazane zostaną projekty Goshico i studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Specjalny pokaz odbędzie się 21. maja w samym sercu miasta – modowy wybieg ustawiony zostanie na ul. Dużej (start o godz. 21:00). W dniu półfinału konkursu OFF Fashion (24. maja) w Bazie Zbożowej zorganizowany zostanie showroom, gdzie będzie można kupić ubrania z autorskich kolekcji polskich projektantów. Finałowa Gala odbędzie się na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Otworzy ją pokaz „Idea i obsesja”, po którym swoje kreacje zademonstruje finałowa dwudziestka uczestników. Muzyczną gwiazdą wieczoru, która wystąpi zanim usłyszymy werdykt jurorów, będzie zespół Plateau. Obejrzymy też prace studentów  Teko, Via University  w Danii.

W  tym roku OFF Fashion dotrze również poza granice kraju. Wyjątkowa nagroda – udział w pokazie „OFF Fashion –Polska Wschodnia na wybiegu”, który odbędzie się w Brukseli 20 czerwca 2013 roku – przypadnie tym uczestnikom konkursu, których projekty inspirowane będą walorami pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Województwa te współtworzą Dom Polski Wschodniej w Brukseli, który przy współpracy z konkursem zorganizuje dla laureatów pokaz w brukselskim Autoworld.

Misją OFF Fashion jest odświeżenie rynku mody i wpuszczenie w jego obieg „młodej krwi” – projektantów, którzy działają poza mainstreamem, ale mają zapał, talent i ożywcze spojrzenie na współczesny design – mówi Magdalena Kusztal dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. W spełnieniu tej „misyjnej” roli wspiera organizatorów grono znanych i cenionych w branży teoretyków i praktyków mody. Podczas XIII edycji profesjonalne grono jury konkursu wzbogaci się  o  dwie nowe twarze. Nowe, a jednak doskonale znane w polskim kręgu „fashion”. W jurorskich fotelach zasiądą redaktorki Agnieszka Ścibior i Agnieszka Sadowska. Jury do którego dołączają zadecyduje, między których uczestników podzielić konkursową pulę nagród za pierwsze trzy miejsca. W tym roku opiewa ona na 24 tys. złotych. Swoje tradycyjne już miejsca w jury zajmą: prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektancki duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków,  redaktorzy Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, a także promotorka mody Dorota Wróblewska, fotografka Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski. I w tym roku nie zabraknie współpracującej z konkursem Connie Veaver – wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową pobrać można z oficjalnej strony OFF Fashion  www.offfashion.eu. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 6. maja.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI