Zaplątana kolekcja Agi Pou

Anna Liminowicz / Pokaz mody Aga Pou

„Zaplątani”, to nazwa najnowszej kolekcji polskiej projektantki Agi Pou. Została ona zaprezentowana jak kolekcja otwierająca Aleję Projektantów podczas Fashion Week Poland.

reklama

Aga Pou to jedno z najgorętszych nazwisk  tego lata w rodzimym świecie mody. Jej najnowsza kolekcja urzeka prostotą, naturalnymi, stonowanymi kolorami ziemi, jak również tkaninami najwyższej jakości, sprowadzonymi z Norwegii.

W kolekcji „Zaplątani”, zaprojektowane zostały dwie linie – damska i męska. Inspiracją dla projektantki były tradycyjne wzory ludowe z okolic Hrubieszowa, charakteryzujące się dużą prostotą i achromatyczną paletą barw. Przeniesienie motywów tradycyjnych na grunt nowoczesności dało strojom bardzo świeży i nieco ekstrawagancki charakter. Nowoczesne podejście do tradycyjnych, ludycznych motywów sprawia, że kolekcja adresowana jest  przede wszystkim do kobiet i mężczyzn poszukujących nie tylko oryginalnych modowych rozwiązań, ale także kulturowej przeszłości.

Nam szczególnie podobają się proste lecz niezwykle kobiece sukienki z motywem wycinanki,  asymetryczne topy oraz ekstrawaganckie męskie kamizelki i marynarki.

Całość została uzupełniona kolekcję  butów  oraz toreb.