Nowości w medycynie estetycznej i kosmotologii
JESIEŃ - ZIMA 2018/19

Jak być piękną niezależnie od wieku?

fot. iStock

Na to, jak się starzejemy, w niewielkim stopniu wpływają geny. Na młodzieńczy wygląd pracujemy same ,z pomocą m.in. skutecznych kosmetyk? i zabieg? Warto dobierać je stosownie do wieku skóry, a ten nie zawsze pokrywa się z metryką.

20-30 lat

Od tego, jak pielęgnujesz twarz w młodości, będzie zależał twój wygląd w dojrzałym wieku. Skóra ma dobrą pamięć – przypomni po latach wszystkie zaniedbania, ale też odwdzięczy się za systematyczną pielęgnację. Po dwudziestce postaw na skuteczne nawilżanie i ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV i zanieczyszczonego środowiska.

Młoda skóra zwykle jest gładka i jędrna, choć czasem wrażliwa i sucha. Wokół oczu mogą pojawiać się zmarszczki mimiczne. Po trądziku raczej nie ma już śladu, za to bywają blizny
potrądzikowe, niejednolity, ziemisty koloryt skóry, nadmierny łojotok i rozszerzone pory. Idealne w takim przypadku są zabiegi wyrównujące jej powierzchnię, a dla każdego i zawsze – zabieg nawilżający.

U LEKARZA:

Wygładzanie nierówności skóry DERMAPEN. Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry przy pomocy 12 pulsujących igieł (prędkość nakłuć do 1300/s.). Efektem powstałych mikrourazów jest pobudzenie jej procesów regeneracyjnych. Stymulacja fibroblastów prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy (zwiększa się unaczynienie). Poprawia się struktura (więcej nowego kolagenu) i elastyczność skóry.
W trakcie zabiegu skóra jest zaczerwieniona, czasem punktowo krwawiąca. Zabieg polecany przy niwelowaniu blizn, rozstępów, do rewitalizacji skóry twarzy (w tym oka), szyi, dekoltu, do cery cienkiej, wiotkiej, poszarzałej, źle odżywionej.

Opinia klientki: Maria, 28 lat

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu Dermapenem. Był to mój kolejny zabieg tego typu. Od wielu lat borykałam się z bliznami po trądziku, szczególnie na czole. Po zabiegach Dermapenem obserwuję spłycenie blizn, poprawę napięcia i nawilżenia skóry. Zabieg nie jest bolesny.

Efekty: Spłycenie zmarszczek, pogrubienie skóry, zwężenie porów, redukcje blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych, ujednolicenie kolorytu skóry, wzrost elastyczności i napięcia cery. Polecana seria zabiegów: 3-4 razy co 4 tygodnie.

Cena: Od 490 zł (okolice oka, zmarszczki palacza),
650-750 zł (twarz, dekolt lub szyja),
do 1500 zł (twarz+dekolt+szyja)/30-45 minut.

Gdzie: Dr Mudel – medycyna estetyczna, Katarzyna Mudel; www.drmudel.com.

30-40 lat

Po trzydziestce skóra staje się cieńsza, delikatniejsza, mniej elastyczna, bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki mimiczne w okolicy oczu i czoła stają się widoczne. Skóra jest matowa, czasem zaczerwieniona. Agresywne czynniki zewnętrzne osłabiają jej mechanizmy obronne. Komórki nie odnawiają się szybko, spada produkcja lipidów i cera staje się bardziej sucha i gorzej nawilżona. Aby opóźnić proces starzenia się, postaw na zabiegi pobudzające jej naturalne procesy regeneracyjne.

U LEKARZA:

Autoregeneracja promieniami IR Zaffiro.

Zabieg autoregeneracyjny, oparty na promieniowaniu podczerwonym IR, które wywołuje stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do temperatury 65°C, przy jednoczesnym chłodzeniu naskórka. W efekcie włókna kolagenowe obkurczają się do swojej pierwotnej długości, co zwiększa napięcie i elastyczność skóry, spłycają się zmarszczki, unoszą rysy twarzy (co widać w trakcie zabiegu). Długofalowym skutkiem zabiegu jest produkcja nowego kolagenu (wzrost o około 30 proc.). Zabieg poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki i wygładza bruzdy wargowo-nosowe.

Cena: Twarz – 800 zł, twarz i podbródek – 900 zł, szyja – 600 zł, twarz i szyja – 1000 zł/60 minut.

Gdzie: Yonelle Zwolińska Beauty Institute; www.instytut.yonelle.pl.

Opinia klientki: Katarzyna, 40 lat

Świetny zabieg, niebolesny, można od razu po nim iść do pracy. Efekty są spektakularne. Nie wymaga zbyt częstego wykonywania, bo tylko raz w miesiącu, a potem raz na rok. Zrobiłam serię 3 zabiegówna twarz, podbródek i szyję – jestem bardzo zadowolona,
skóra jest sprężysta, napięta, owal twarzy i podbródek mają bardziej wyraźną linię, a skóra na szyi w końcu się nie marszczy.

Lifting bez skalpela UTIMS A3

Urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości HIFU, służące do podgrzewania skóry twarzy, szyi i ciała. Zabieg jest nieinwazyjny, a ból zredukowany do minimum. Można po nim powrócić do pełnej aktywności. Zabieg poprzedza konsultacja i wywiad z pacjentem. Można go wykonywać przez cały rok. Natychmiast po zabiegu widoczny jest lifting i wygładzenie skóry, maksymalny efekt widać do 3 miesięcy po nim, a utrzymuje się on do 2 lat.

Cena: Zależna od ilości impulsów: od 500 zł
(okolica oczu, podbródek) do 8 000 zł (brzuch, boczki, uda, pośladki).

Gdzie: La Estetica; www.laestetica.pl.