Piękne spojrzenie to marzenie każdej z nas. Oto kilka sposobów na to, jak podkreślić i wydobyć naturalny kolor naszych oczu.

Oczy, to ta część naszego ciała, którą bardzo lubimy podkreślać. Piękne spojrzenie nie tylko sprawia, że czujemy się pewniej, lecz także potrafi sprawić, że jesteśmy odbierani jako pewni siebie, atrakcyjni czy bardziej przyjaźni. W tym celu warto zadbać o kondycję naszych oczu.
Kolor tęczówki jest u każdego z nas niemalże unikalny. Jest on niczym kod kreskowy, który sprawia, że nie ma drugiej osoby o dokładnie takiej samej barwie oczu. Warto więc podkreślić ich naturalny kolor.

Pozwól oczom odpocząć

By wydobyć barwę oczu, po pierwsze warto zadbać o kondycję oczu. Wypoczęte, zrelaksowane spojrzenie jest dużym atutem naszego wyglądu. Warto więc zadbać o to by nasze oczy nie były narażone na długotrwałe oddziaływanie sztucznego światła, dymu papierosowego czy innych drażniących substancji. W tym celu warto prowadzić zdrowy tryb życia, możliwie minimalizować przebywanie przed ekranem komputera oraz telefonu komórkowego. Warto też zadbać o aktywności – zwłaszcza na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni, która działa relaksująco. Sen to też jeden z najważniejszych „zabiegów pielęgnacyjnych” dla naszych oczu. Pozwala im się zregenerować i wypocząć, dzięki czemu spojrzenie nabierze pięknego, świeżego wyglądu.

Zadbaj o nawilżenie

Oczy, zarówno jak inne tkanki naszego organizmu, narażone są na niekorzystne oddziaływanie środowiska zewnętrznego. Długotrwała praca przy komputerze, klimatyzacja, zanieczyszczone powietrze jak również niezbyt zbilansowana dieta nie działają na korzyść naszym oczom. Dlatego też warto skorzystać z preparatów nawilżających.
Krople do oczu OPTIVE FUSION™ z nową technologią HA plus CMC, to skuteczne rozwiązanie dla osób borykających się z takimi problemami jak zespół suchego oka. Zapewniają nawilżenie i długotrwałą ochronę naturalnych łez, dając oczom więcej czasu na odbudowę. Krople skutecznie pomogą w walce z uporczywym pieczeniem, suchością czy uczuciem kucia. Dzięki temu, oczy nie będą podrażnione, a ryzyko zaczerwienionych białek zostanie zminimalizowane.

Dobierz makijaż

Trzecim, skutecznym i najbardziej doraźnym sposobem na podkreślenie koloru oczu jest makijaż. Warto tu postawić na kolory kontrastujące z naszą tęczówką, czyli przy zielonych oczach ciekawie sprawi się kredka/cień w odcieniach brązu lub fioletu, przy niebieskich warto postawić na klasyczny smoky eye w odcieniach grafitu lub brązu, za to odcień brązowych oczu wydobędziemy kosmetykami w odcieniach zieleni, fioletu lub błękitu. Niezależnie od koloru tęczówki, zawsze sprawdzi się rozświetlający makijaż w odcieniach beżu, który doda naszym oczom młodzieńczej świeżości.

Optive, Optive Plus i Optive Fusion są wyrobami medycznymi oznaczonymi znakiem CE nr 0459. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją używania wyrobu medycznego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Data przygotowania: maj/2016 PL/0074/2016