Cały dzień wytężonej pracy powoduje ogólne zmęczenie, które szczególnie potrafi być odczuwalne dla naszych oczu. Oto kilka sposobów na to, by w mądry sposób zadbać o swój wzrok po całym dniu pracy.

Po całym dniu pracy warto postawić na relaks. Niezależnie od tego czy wykonywana przez nas praca jest fizyczną czy umysłową, zawsze w intensywny sposób angażuje nasze oczy. Warto więc po pracy postawić na czynności dzięki którym odpoczniemy nie tylko fizycznie lecz także się odstresujemy.

Postaw na sport
Sport to skuteczny sposób na poprawę kondycji fizycznej, zapewnienie sobie lepszego samopoczucia, jak również ogólnej poprawy jakości naszego życia. Jedną z najbardziej odprężających aktywności fizycznych jest joga. Jej różne odmiany pozwolą nam na skuteczną pracę zarówno z naszym ciałem, jak i oddechem czy na opanowanie skutecznej metody odstresowania się. Joga oczu z kolei to ćwiczenia, które pomogą utrzymać nasze oczy i wzrok w dobrej kondycji. Mruganie, zasłanianie oczu czy solaryzacja, wykonane w odpowiednich sekwencjach, mogą skutecznie poprawić jakość widzenia i pomóc nam się zrelaksować.

Pamiętaj o nawilżeniu
Podczas regeneracji niezwykle ważne jest dostarczenie organizmowi prawidłowego nawilżenia. Jest to także niezwykle istotne dla zdrowia naszych oczu. Powinniśmy pamiętać o tym by dostarczać sobie co najmniej dwóch litrów płynów dziennie – najlepiej wody niegazowanej, która w naturalny sposób poprawi nawilżenie naszych tkanek. Dbając o oczy warto też skorzystać z możliwości, które dają nam preparaty poprawiające nawilżenie oczu i działające wspierająco przy walce z podrażnieniami czy uczuciem kłucia i pieczenia.

Krople Optive FUSION dzięki zastosowania nowej technologii HA plus CMC gwarantują pomoc w walce z zespołem suchego oka. Dzięki zapewnieniu prawidłowego nawilżenia, skutecznie pomagają zregenerować się tkankom oka. Ochrona naturalnych łez pozwala także zrelaksować się oczom i uchronić je przed podrażnieniami wynikającymi z działań środowiskowych.

Zadbaj o sen
Sen to jedna z tych aktywności, która niezwykle skutecznie pomaga zregenerować się całemu naszemu organizmowi. Podczas wypoczynku oczy także skutecznie wypoczywają, gdyż nie drażni je ostre światło jak również nasze powieki pozwalają utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia. Podczas snu także odbudowują się komórki w całym naszym ciele, dlatego też jest to jeden z najbardziej skutecznych „zabiegów” pielęgnacyjnych i odmładzających.

Zrób sobie okład
Okłady z czarnej herbaty bądź rumianku to jedne z najbardziej popularnych domowych metod pielęgnacyjnych na okolicę oczu. Stosując rumianek warto sprawdzić, czy nas nie uczula gdyż w przeciwnym wypadku zamiast wypoczętego, pozbawionego obrzęków i cieni spojrzenia uzyskamy efekt z goła odwrotny. Na początku dnia warto także zafundować sobie chłodną „kąpiel twarzy”. Zimna woda skutecznie nas pobudzi, poprawi ukrwienie skóry, a „przejechanie” kostkami lodu pod oczami zadziała niczym photo shop i pozwoli pożegnać nam niechciane cienie. Więcej o pielęgnacji oczu wrażliwych przeczytacie na www.optive.pl

Optive, Optive Plus i Optive Fusion są wyrobami medycznymi oznaczonymi znakiem CE nr 0459. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją używania wyrobu medycznego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Data przygotowania: maj/2016 PL/0073/2016