Oczy i skóra wokół nich to jedne z najdelikatniejszych części naszego ciała. Są niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrze jak również, na styl naszego życia, warto więc otoczyć je szczególną uważnością. Oto jak zadbać o delikatną okolicę oczu.

Oczy i powieki potrafią odmłodzić albo skutecznie postarzyć nasz wygląd. Warto więc zadbać o to, by nasze spojrzenie przyciągało pięknem i było okazem zdrowia. Należy więc pamiętać, że skóra wokół oczu, jak i same oczy są niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Do „wrogów” pięknego spojrzenia możemy zaliczyć m.in.: niezrównoważoną dietę, wysoki poziom stresu, brak prawidłowego nawilżenia skóry wokół oczu oraz suchość oka, ekspozycję na działanie promieni UVA/UVB, zbyt długa praca przy monitorze komputera. To tylko niektóre z czynników szkodzących nam i naszym oczom, których działanie możemy skutecznie zminimalizować.

Zadbaj o nawilżenie
Sucha skóra wokół oczu to jeden z największych wrogów młodego spojrzenia. Naskórek na powiekach jest niezwykle delikatny, dlatego też ważne jest utrzymanie go w dobrej kondycji. Tu niezbędny jest prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Warto więc już po 20. urodzinach zainwestować w dobry krem pod oczy, który skutecznie wesprze skórę w jej codziennej regeneracji. Poza nawilżeniem samych powiek, ważne jest by pamiętać o dobrym nawilżeniu oczu, gdyż suche i podrażnione dodatkowo mogą wzmagać dyskomfort i wpływać drażniąco na delikatną skórę powiek.

Krople OPTIVE PLUS® mają unikalną postać o potrójnym działaniu, która oferuje długotrwały komfort przy walce z umiarkowanym lub ciężkim zespołem suchego oka. Krople te smarują i nawilżają powierzchnię oka oraz dodatkowo chronią naturalne łzy, wzmacniając warstwę lipidową.

Skuteczne działanie pielęgnacyjne na delikatną skórę wokół oczu mają też okłady z schłodzonej czarnej herbaty czy plasterków ogórków, które przeciwdziałają powstawaniu niezbyt estetycznej opuchlizny czy cieni pod oczami.

Postaw na dietę
Zdrowa, zrównoważona dieta to także podstawa w walce o zdrową i młodą skórę. Dbając o piękne spojrzenie warto zaprzyjaźnić się ze zdrowymi tłuszczami, których pełną paletę znajdziemy w nasionach słonecznika, pestkach dyni czy orzechach. Dodatkowo korzystny wpływ na nasz wzrok ma karoten oraz witaminy z grupy A oraz E zawarte w marchewce. Tu warto pamiętać by spożywać marchewkę w towarzystwie tłuszczy nienasyconych, czyli orzechów lub oliwy z oliwek, gdyż tylko wtedy będziemy mogli wykorzystać jej prozdrowotne działanie.

Odpoczywaj
By zachować zdrowe i młode spojrzenie należy też zadbać o dostateczny poziom relaksu i odpoczynku. W tym temacie najlepiej postawić na rekreacje na świeżym powietrzu z dala od komputerów, jak również skuteczny odpoczynek od innych świecących wyświetlaczy, takich jak telefon czy tablet. Wybierając się nadwór podczas słonecznej pogody, pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych, gdyż nic tak skutecznie nie przeciwdziała powstawaniu zmarszczkom jak unikanie nadmiernej mimiki i mrużenia oczu. Więcej o pielęgnacji oczu wrażliwych przeczytacie na www.optive.pl.

Optive, Optive Plus i Optive Fusion są wyrobami medycznymi oznaczonymi znakiem CE nr 0459. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją używania wyrobu medycznego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.Data przygotowania: maj/2016 PL/0075/2016