11 miejsc na wakacyjne wypady z dziećmi

123rf.com

Dla dzieci szczególnie rozwojowe są rodzinne wypady w miejsca, w których oprócz rozrywki, doświadczą i nauczą się czegoś nowego. Nawet bliskie podróże pokazują, że świat jest pełen tajemnic, a ich odkrywanie znajduje się w zasięgu ręki każdego małego podróżnika. Oto kilka pomysłów na krótkie wyjazdy z dzieckiem.

Miejsca dla wielbicieli bajek

Największe muzeum w Polsce poświęcone bajkom i baśniom, Europejskie Centrum Bajki, znajduje się w Pacanowie. Można tam zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa czy spotykać Małego Księcia.

fot. Centrum Bajki w Pacanowie/Profil FB

Z kolei w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie i Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi dzieci mają okazję zapoznać się z bohaterami Misia Uszatka czy Przygód Misia Colargola. W muzeach obejrzymy lalki oraz fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia.

fot. Se-ma-for Muzeum Animacji (SMA)/Profil FB

Miejsca dla małych odkrywców

Jeśli chcemy wybrać się na wędrówkę na świeżym powietrzu, warto zdecydować się na Baśniowy Szlak, który wiedzie przez doliny Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy. Na trasie czeka siedem przystanków zachęcających do wypoczynku, potocznie zwanych Wioskami Bajek, które bazują na twórczości Marii Konopnickiej, legendach regionalnych i wątkach baśniowych.

Jeśli wolimy spacer w mieście, możemy wybrać się do Wrocławia pełnego krasnali. Szukanie stworków ułatwią nam aplikacje: Wrocławskie Krasnale, Go Wrocław Krasnale czy Wrocław Quest. Z kolei podróż dookoła świata zapewni nam Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie z 60 doskonale odwzorcowanymi cudami architektonicznymi w pomniejszeniu, m.in.: Sfinksem, Taj Mahal czy Placem św. Piotra.

fot. 123rf.com