Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

chusta-hybrydowa-pocket-wizerunek-2
9 kwietnia 2016 in Parenting by redakcja

3 powody, dla których warto nosić dziecko w chuście

Wokół chustonoszenia narosło wiele mitów. Warto się z nimi rozprawić już dziś. Niezależnie bowiem od obiegowej i dość krzywdzącej opinii o noszeniu dzieci w chustach, ten sposób kontaktu z pociechą jest nie tylko bezpieczny, ale i niezwykle ważny dla rozwoju psychomotorycznego najmłodszych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Uczy bliskości
Czego najbardziej potrzebuje nowonarodzone dziecko? Czuć bliskość mamy i taty. Słysząc bicie serca rodzica, czując jego zapach, noworodek ma się świetnie. Poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia mu ten kontakt, ma ogromny wpływ na jego życie: i to zarówno tu i teraz, jak i w przyszłości. Niemowlę noszone w chuście jest spokojne i zrelaksowane. Łatwiej zasypia, lepiej śpi, szybciej się rozwija. Pogłoski o tym, jakoby noszenie w chuście miało malca rozpieszczać i być powodem jego niesamodzielności, są zwyczajnie przesadzone i należy je włożyć między bajki.

Komfort przede wszystkim
Widok dziecka w chuście wzbudza wiele kontrowersji. Ale tylko wśród niewtajemniczonych i nieświadomych. Okazuje się bowiem, że teorie o szkodliwości noszenia dziecka w chuście są bardzo przesadzone. Chustonoszenie pozwala niemowlęciu zachować fizjologiczną, bezpieczną pozycję i nie powoduje wad kręgosłupa. Bezpieczne są zwłaszcza chusty hybrydowe, które są wyjątkowo stabilne i przez cały czas utrzymują naciąg i naprężenie.

Wspiera rozwój

Chustonoszenie ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza w pierwszych kilkunastu tygodniach życia niemowlęcia: gdy jego kontakt ze światem zewnętrznym jest relatywnie mały i ograniczony, a potrzeba bliskości i miłości ogromna. I to właśnie wtedy, na pierwszym etapie życia dziecka, noszenie w chuście ma największy sens. Z czasem, gdy maluch rośnie i gdy wzrasta jego mobilność i pragnienie samodzielności, w chuście bywa rzadziej i krócej- zwykle wtedy, gdy potrzebuje relaksu, chwili wytchnienia, regeneracji czy snu. Zwłaszcza w takich momentach przydają się chusty hybrydowe. Dlaczego? We względu na swoją funkcjonalność i łatwość w użyciu: raz zawiązana pozwala na kilkukrotne wkładanie i wyjmowanie dziecka, bez konieczności jej każdorazowego wiązania! Łączy w sobie zalety chusty tkanej i elastycznej, utrzymuje odpowiedni naciąg i naprężenie przez cały czas, będąc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich mam dbających o budowanie relacji bliskości ze swoim dzieckiem.

Źródło: babymama.pl

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI