Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
20 listopada 2016 in Parenting by redakcja

6 gadżetów dla rodziców małego dziecka

Odpowiednie skompletowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Co należy kupić, zanim w domu pojawi się noworodek?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Poza podstawowymi rzeczami, takimi jak: wózek, łóżeczko, przewijak, pieluszki, butelki, kosmetyki i ubranka, powinniśmy również zadbać o gadżety, które w pierwszych miesiącach pomogą w opiece nad dzieckiem. Co szczególnie przyda się młodym rodzicom?

Elektroniczna niania
Niezbędnym urządzeniem jest elektroniczna niania, która informuje rodziców, gdy tylko dziecko się obudzi lub zacznie płakać. Wystarczy umieścić jedną część niani obok łóżeczka, a drugą w pokoju, w którym się znajdujemy. Urządzenie może być również wzbogacone o wideo czy monitoring oddechu, co jeszcze dokładniej pozwoli kontrolować sen dziecka.

Podgrzewacz do butelek
Ten prosty sprzęt z pewnością doceni każda mama – umożliwia on szybkie podgrzewanie posiłków, nie tylko w butelkach, ale również w słoiczkach i miseczkach. Podgrzewacz ma regulator temperatury, dzięki czemu w kilka minut mleko, sok czy gotowe dania dla dzieci będą odpowiednio ciepłe.

Sterylizator do smoczków i butelek
Gadżetem, który pozwoli utrzymać higienę smoczków i butelek oraz zadba o bezpieczeństwo dziecka, jest sterylizator. Dzięki temu urządzeniu rodzice mogą zapomnieć o czasochłonnym wygotowywaniu butelek we wrzątku, ponieważ w sterylizatorze szybko i dokładnie oczyszczą butelki z bakterii i brudu. Sterylizatory są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu można je zabrać ze sobą w podróż. W sklepach dostępna jest również wersja mini powstała z myślą o smoczkach, które często trafiają przecież na ziemię.

Chusty zamiast wózka
Chusta sprawdzi się  na spacerze z dzieckiem albo podczas zakupów, gdy pchanie wózka nie jest wygodnym rozwiązaniem. To rodzaj miękkiego i elastycznego nosidełka wykonanego z prostokątnego kawałka naturalnego bawełnianego materiału, który zawiązuje się w odpowiedni sposób. W chuście możemy nosić dziecko na biodrze, plecach czy przodem do siebie. Używanie chusty zapewni rodzicom komfort podczas wykonywania codziennych czynności przy jednoczesnym zachowaniu bliskiego kontaktu z maluchem.

Bezdotykowy termometr
Termometr to niewątpliwie rzecz niezbędna przy małym dziecku, dlatego warto zainwestować w taki, który posiada innowacyjną technologię pomiarów przy użyciu promieni IR. Wystarczy go tylko włączyć i trzymać w powietrzu nad główką dziecka, by już po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawił się precyzyjny pomiar temperatury ciała. To idealnie rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niemowlaków.

Miska niewysypka
Małe dzieci często wysypują posiłki na siebie lub podłogę. Projektanci wymyślili miskę niewysypkę – stabilną kolorową miseczkę, która obraca się wokół przymocowanej obręczy. Malec może więc nią machać, obracać ją, przewracać, a jedzenie nadal pozostanie w środku.

Narodziny dziecka to duża zmiana w życiu rodziny. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia wiele „zwykłych” czynności może być trudnym doświadczeniem dla rodziców. Warto więc kupić odpowiednie urządzenia, która oszczędzą stresu i czasu – ranking najchętniej wybieranych produktów można znaleźć na okazje.info.pl.


Strefa zakupów


tytulowa_braun-1

Praktyczny prezent pod choinkę? List do Świętego Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju! Nie wiem, czy nie uznasz tego za niegrzeczne zachowanie, ale piszę do Ciebie z zuchwałym apelem – nie lansuj się nadmiernie przy ...
km_tyt

Prezent dla kobiety. Przewodnik po świecie zmysłów.

Zastanawiasz się, co kupić w prezencie mamie, żonie, siostrze, córce, przyjaciółce? Sięgnij po uniwersalny i prosty klucz, którym będziesz kierować się przy wyborze – zmysły. ...
grafika-tytulowa

Prezent dla osoby, o której niewiele wiesz

Jaki prezent wybrać dla osoby, którą tak naprawdę słabo znasz? Nie wiesz, czym się interesuje, o czym marzy i co lubi. W takim wypadku bezpiecznym ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI