Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
3 listopada 2015 in Parenting by Małgorzata Ohme

Asertywność po porodzie. Jak się uporać z “dobrymi” radami?

Wiele świeżo upieczonych mam ma ten sam dylemat: pozwolić wszystkim wujkom, babciom i ciociom na rady, niespodzianki, misie oraz baloniki czy zamknąć drzwi na cztery spusty i ogłosić: nowe państwo to ja, moje dziecko i mój partner. Co na to Małgorzata Ohme?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Były wiwaty, fajerwerki i odwiedziny na oddziale – rodzina prawie robiła listy społeczne – kto, kiedy może cię odwiedzić. Przecież każdy chciał zobaczyć tę słodką istotę, na którą tyle czekał. Doskonale to rozumiałaś, chociaż zamiast wizyty cioci kuzyna męża siostry wolałabyś odpocząć w spokoju po porodzie.

W końcu nadchodzi ten dzień, gdy ty i dziecko wychodzicie ze szpitala, żeby wspólnie zacząć nowy rozdział życia. Nie możesz się już doczekać, aż położysz się na wygodnym łóżku i choć na chwilę przymkniesz oczy… Jednak po przyjeździe do domu w salonie czeka powitalny szpaler gotowych do pomocy bliskich. Zamiast upragnionej intymności czeka cię wielka feta i balony. „Ale po co mi te balony? A dziecku?” – myślisz sobie. – „To nic, chcieli dobrze, to w sumie miłe”… Stop! Dwa dni po porodzie to czas dla waszej trójki, dajcie sobie chwilę, poznajcie się, odpocznijcie. Macie prawo do tego, by sami wyznaczyć moment, kiedy cała rodzina powita was godnie w powiększonym składzie. Dlatego ustal ze swoim partnerem przed porodem lub podczas pobytu w szpitalu plan działania. Powiedzcie wcześniej rodzinie, że chcecie odwiedziny zostawić na „trochę później”.

A co, jeśli zaczną się rodzinne fochy? W pierwszej chwili pewnie spotkacie się z taką reakcją, każdy z nich miał swoje wyobrażenie, w którym będzie świetną babcią czy doskonałym wujkiem, przyjdzie, pomoże, doradzi i będzie tym, który przyniósł „pierwszego” (czytaj: najważniejszego) misia. Jednak to twoja rodzina, kochają cię, więc powinni to uszanować. A co, jeśli się nie uda, i cały plan spełznie na niczym? Nie przejmuj się, zmagazynuj siły na inne, ważniejsze wyzwania.

Strony: 1 2 3


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI