Szczęśliwe, bo w ciąży

Szczęśliwe w ciąży, bo...
123

Natura po coś to wymyśliła, że na dziecko czeka się dziewięć miesięcy. Nie tylko po to, żeby maluch dojrzał do życia poza łonem mamy, również dlatego żeby kobieta dojrzała do nowej roli. Na szczęście to przyjemny proces. Dlaczego kobiety w ciąży są szczęśliwe?
BO WYPEŁNIONE SĄ MIŁOŚCIĄ

Najpierw myśl o tym, że bije w nich maleńkie serce budzi zdziwienie, zachwyt. Idę do pracy, robię zakupy, a rośnie we mnie człowiek. Cud. Potem przychodzi zdziwienie, że jest w nas też i miłość. Natychmiastowa i bezwarunkowa, mimo niepewności, pierwszych lęków o przyszłość. Kobieta oczekująca dziecka czuje ją każdą tkanką. Silna jest tą miłością i szczęśliwa.

BO SĄ NAJWAŻNIEJSZE

Ogórek kiszony tuż przed północą? Biegnę. Drożdżówka o szóstej rano? Ależ naturalnie. Przyszły tata, pełen zrozumienia, spełnia zachcianki przyszłej mamy. To w pierwszym trymestrze. W trzecim wiąże buty, masuje stopy, składa łóżeczko. Zawsze stara się być blisko. Nic dziwnego, ma pod opieką dwoje. Kobiet a w ciąży często słyszy pytania: „Jak się czujesz?”, „Czy można ci w czymś pomóc?”. Może sobie pokaprysić, ponarzekać do woli. Załatwić coś bez kolejki. Odpoczywać. Bezkarnie, głaszcząc się po brzuchu.