Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
5 lipca 2016 in Parenting by redakcja

Bezpieczna jazda na rowerze z dzieckiem

Pogoda sprzyja wyprawom rowerowym - na ścieżkach przybywa rodziców z dziećmi w specjalnych przyczepkach. Sprawdź, w co muszą być wyposażone, by wycieczka przebiegła bezpiecznie i w zgodzie z przepisami.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Na drogach i ścieżkach królują przyczepki rowerowe kształtem przypominające te kempingowe. To rozwiązanie bezpieczne i dużo bardziej komfortowe dla dziecka, zgodne z przepisami ruchu drogowego. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o oświetleniu na rowerze, którzy ciągnie przyczepkę, oraz samej przyczepki. Niezbędne będą więc:

  • co najmniej jedno światło odblaskowe i co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej z tyłu
  • jedno światło pozycyjne barwy białej z przodu – jeśli przyczepa jest szersza od roweru lub wózka rowerowego (roweru szerszego niż 90 centymetrów jak np. duża riksza – takie pojazdy nie mogą poruszać się drogą dla rowerów)
  • kierunkowskazy, jeśli konstrukcja przyczepki zasłania sygnalizowanie skręt ręką

Każde dodatkowo zastosowane oświetlenie podniesie bezpieczeństwo dziecka i przewożącego go rodzica. „Lampka na przyczepce może być taką, jaką zwykle zakładamy na rower. Ważne, by miała odpowiednie parametry – nie oferowała mocy mniejszej niż 10 lumenów i była widoczna również z boku. Nowoczesne lampki są widoczne nawet w zakresie 180 stopni i z odległości 1 kilometra”, mówi Cyprian Lemiech. Przyczepki rowerowe mają z tyłu wygodną rączkę – po odczepieniu od roweru mogą spełniać rolę wózka, i właśnie na rączce można przyczepić dodatkowe tylne migające oświetlenie. Pamiętajmy, że lampka może być zawieszona na maksymalnej wysokości 150 centymetrów od ziemi, by nie oślepiać innych uczestników ruchu.

O czym jeszcze pamiętać?
Bezpieczeństwo przewożonego dziecka zwiększa także dyszel wyposażony w urządzenie sprzęgowe, który uniemożliwia przewrócenie się przyczepy razem z upadającym rowerem. To konieczne z punktu widzenia prawa wyposażenie nie dotyczy jedynie przyczepy jednokołowej. Nie można też zapominać, że przewożone w przyczepkach dzieci powinny być zapięte w pasy bezpieczeństwa oraz o tym, że przepisy ograniczają pojazdy, którymi chcemy ciągnąć przyczepki, np. nie jest to dopuszczone w przypadku rowerów wieloosobowych.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI