Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
29 stycznia 2016 in Parenting by redakcja

Bezpieczne dziecko na stoku

Rodzinny wyjazd w góry to bardzo popularna forma spędzania ferii. Przygodę z zimowymi sportami rozpoczyna wiele małych dzieci. Jak przygotować je do wyjścia na stok?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Zimowe szaleństwo na stoku to zabawa, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Trzeba jednak pamiętać, że jazda na nartach lub snowboardzie wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno dorosłych, jak i dzieci. Specjaliści z Okazje.info przeanalizowali produkty dostępne na stronach serwisu i wybrali te, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo dziecka na stoku.

1. Odpowiednia odzież
Wybór odpowiedniego stroju zimowego to bardzo ważna część przygotowań dziecka do wyjazdu w góry. Pamiętajmy, że na stoku nie może być mu ani za zimno, ani za gorąco – przegrzanie może mieć czasem gorsze skutki niż wyziębienie. Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, że jazda na nartach oraz snowboardzie to aktywność fizyczna, więc nie trzeba ubierać malucha tak grubo jak na przykład na spokojny spacer po parku. Warto zdecydować się z kolei na bieliznę termoaktywną oraz specjalistyczną odzież wierzchnią skutecznie chroniącą przed wiatrem i odprowadzającą wilgoć na zewnątrz.

2. Kask ochronny
Wyposażenie dziecka w kask ochronny jest nie tylko moralnym, ale i prawnym obowiązkiem rodzica lub opiekuna. „Ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich” nakłada wymóg zabezpieczania głowy na osoby, które nie ukończyły jeszcze 16 roku życia. W przypadku maluchów kask jest bardzo istotny, ponieważ dzieci z reguły dopiero uczą się jazdy  na nartach lub snowboardzie. Musza być zatem dobrze przygotowane na upadki, których nie da się uniknąć podczas stawiania pierwszych

3. Ochraniacze
Maluchy rozpoczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi, warto wyposażyć także w dodatkowe ochraniacze ciała. Przykładem takich produktów są tzw. „żółwie”, które skutecznie zabezpieczają delikatny kręgosłup. Jeżeli chcielibyśmy zapewnić ochronę także klatki piersiowej i ramion dziecka, to powinniśmy zdecydować się z kolei na zakup koszulki, która ma wbudowane ochraniacze właśnie w te miejsca. Jeszcze innym rodzajem zabezpieczenia jest produkt nazywany „zbroją”, który chroni żebra, plecy, kość ogonową, przedramienia, łokcie oraz barki.

4. Możliwość lokalizacji
Gdy na stokach jest bardzo tłoczno, może być trudno utrzymać dziecko w zasięgu wzroku. Rodzice lub opiekunowie powinni być zatem bardzo czujni i nie dopuścić do zbytniego oddalenia się malucha. W przypadku bardzo małych dzieci warto wykorzystać kamizelkę asekuracyjną z szelkami, która nie tylko pomoże w nauce jazdy, ale i zapobiegnie zagubieniu się szkraba wśród innych narciarzy. ferPomocnym gadżetem może okazać się także tracker, czyli miniaturowe urządzenie, które dzięki technologii GPS daje możliwość lokalizacji osoby, która jest w nie wyposażona. Najprostszą, ale często również bardzo skuteczną metodą jest umieszczenie w widocznym miejscu kombinezonu dziecka, karteczki z danymi kontaktowymi rodziców.

5. Odpowiednia widoczność
Dziecko na stoku powinno być widoczne nie tylko dla nas, ale i dla innych narciarzy. Aby uchronić malucha przez kolizjami, warto wyposażyć go w opaski odblaskowe. Zwiększy to czujność oraz uwagę pozostałych użytkowników tras zjazdowych.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI