Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
20 lipca 2016 in Parenting by redakcja

Czego dzieci uczą się podczas wakacji?

Tak potrzebne dzieciom dwa miesiące laby i braku obowiązków nie oznaczają przecież, że w tym okresie ich chłonny umysł przestaje się rozwijać. Jak przemycać dzieciom wiedzę podczas wakacji?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Trening języka obcego

Zagraniczne wczasy są świetną okazją do rozwijania inteligencji językowej, czyli łatwości w poszerzaniu swojego słownictwa i opanowania języków obcych. Można ją kształtować wszędzie i bez wysiłku – w restauracji, pokazując dziecku menu w języku obcym i pozwalając mu zamówić jedzenie, podczas zwiedzania, zwracając jego uwagę na znaki bądź napisy na budynkach, a nawet na plaży, wsłuchując się w rozmowy zagranicznych plażowiczów i odgadując, jakiej są narodowości. Przebywanie wśród obcojęzycznych osób to doskonała okazja, by dziecko mogło wykorzystać nauczone w szkole słownictwo i osłuchać się z odpowiednim akcentem.

Nauka w terenie

Myślenie analityczne, spostrzegawczość i inteligencja przyrodnicza nie rozwijają się tylko podczas szkolnych doświadczeń. Przebywanie na łonie natury albo zwiedzanie nowych miejsc to okazje, przy których w dziecku budzi się potencjał małego odkrywcy. Łączenie gwiazd na niebie, pilnowanie szlaków na drzewach albo szukanie czterolistnej koniczynki to nie tylko sposób na zajęcie dla dziecka, ale też trening spostrzegawczości. Gdy dziecko podczas zwiedzania słynnego muzeum, zainteresuje coś zupełnie innego, np. jak działają schody ruchome, nie powinniśmy się irytować i odwracać jego uwagi od tego odkrycia, tylko wytłumaczyć  jego mechanizm, przywołując informacje ze szkoły.

Gdy trudno jest wyjść ze świata online

Jeśli dziecko nie wyobraża sobie wakacji bez komputera, a smartfon praktycznie „przyrósł” mu do rąk, zamiast walczyć z tym przyzwyczajeniem, warto pokazać dziecku alternatywę, która będzie dla niego rozwijająca. Takim rozwiązaniem jest platforma edukacyjna Squla.pl, dostępna na komputer, tablet i smartfon. Squla zawiera gry i zabawy edukacyjne, od poziomu przedszkolnego, do szóstej klasy szkoły podstawowej, ze wszystkich przedmiotów szkolnych. To także świetna forma zajęcia dla dziecka podczas podróży samolotem, czy samochodem, dzięki której czas mija mu szybciej, a to wszystko z pożytkiem dla jego wiedzy.

Wakacje w domu nie muszą być nudne

Dwumiesięczne wakacje dziecka to wyzwanie dla rodziców, którzy na urlop mogą przeznaczyć nie więcej niż dwa tygodnie. W tym czasie trudno jest znaleźć dla dziecka zajęcie, co do którego będziemy mieć pewność, że będzie bezpieczne i rozwijające. Warto zaplanować czas wolny dziecka z wyprzedzeniem, zapisując je na półkolonie stacjonarne, podczas których dziecko uczęszcza na rozwijające zajęcia z dowolnych dziedzin pod fachową opieką. Szczególnie dla maluchów jest to dobra okazja do przyzwyczajenia się do samodzielnego spędzania czasu poza domem. Oprócz wiedzy, dziecko przebywając wśród rówieśników rozwija w sobie zdolności komunikacyjne oraz inteligencję interpersonalną.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI