„Poczytaj mi mamo, księga druga”

materiały prasowe

Nasza Księgarnia wydała drugi tom najwspanialszych bajek mojego dzieciństwa. Warto do niego zajrzeć.
Podobnie jak w pierwszym tomie, mamy tu bajki edukacyjne i wychowawcze, bajki o zwierzętach i ludziach, o mieście i o wsi. A wszystkie w wersji oryginalnej, z rysunkami sprzed niemal 30 czy 40 lat.

Znajdziemy historię o „Zarozumiałej łyżeczce” Elżbiety Szeptyńskiej, która uczy jak żyć w grupie i społeczności, opowieść o historiach rodzinnych Danuty Wawiłow, pt. „Kiedy byłam mała”. W tomie nie mogło zabraknąć opowiadania Małgorzaty Musierowicz o szukaniu przyjaciela, pt. „Co mam” z ilustracjami wandy Orlińskiej i bajki Wandy Chotomskiej o koniku, który mieszka na wsi i chce odwiedzić w mieście Piotrusia. Historia o omijaniu przepisów poruszyła nawet cenzorów (notabene opowiadanie powstało w 1975 roku) i Chotomska musiała wykłócać się z nimi, by nie cięli jej bajki. Wzruszająca jest bajka Tadeusza Kubiaka o ptasich ulicach, a rozkosznie zabawna Juliana Tuwima pt. „W aeroplanie”, którego to słowa dziś już się nie używa.

Wszystkim, którzy wspominają bajki dzieciństwa i którzy chcą czytać je dziś swoim dzieciom, gorąco polecam tom drugi wydany przez Naszą Księgarnię.