Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa – recenzja książki dla dzieci

Zuzka D. Zołzik jest wyjątkowa
mta. prasowe

Nie tak dawno przeczytałam książkę o rezolutnej Zosi i cieszę się, że trafiłam na kolejną doskonałą serię książek o dziewczynce jeszcze bardziej szalonej i zwariowanej niż Zosia, czyli Zuźka.

Zuzka D. Zołzik jest wyjątkowa
mta. prasowe

Zresztą, już sam tytuł wskazuje, że Zuźka jest po prostu wyjątkowa. Dopiero po przeczytaniu zorientowałam się, że przygód o Zuźce jest więcej. Zachęcam więc do zapoznania się z nimi.

O książce opowiadającej o przygodach Zosi czytaj TUTAJ

W pierwszym opowiadaniu Zuźka postanawia schować się i przy okazji trochę poszpiegować. Schowała się w koszu na bieliznę i obserwowała dziadka Henryka. Bardzo zaskoczyło ją, że dziadek wyjmuje z buzi swoje zęby! Ale z tego szpiegowania i sekretów mogą wyniknąć same kłopoty. Zuźka jest świadkiem kradzieży winogron na straganie. Czy zachowa tajemnicę o złodzieju dla siebie?

Z drugiego opowiadania dowiecie się, czy Zuźce uda się wygrać ohydnego keksa, który jest nagrodą w konkursie organizowanym przez Wesołe Miasteczko. Ostatnie opowiadanie podobało mi się najbardziej. Otóż Zuźka, jako jedyna, nie została zaproszona na urodziny kolegi. I co z tego, że nie lubi tego Józka. Sami przyznacie, że głupio być tą jedną jedyna osobą, która nie otrzymała zaproszenia. Jak Zuźka wybrnie z tej sytuacji? Możecie jedynie się spodziewać, że nie zostawi tego, ot tak!

Wasze dzieci na pewno będą miały ubaw po pachy z niesamowitych przygód małej dziewczynki, która we wszystkim chce być najlepsza. Czy ta sztuka jej się uda?

Barbara Park, „Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa”, ilustracje: Denise Brunkus, wydawnictwo Nasza Księgarnia, dla dzieci od lat 0 do 10.